Naga MarketsZapraszam na weekendowy, dość obszerny przegląd potencjalnych setupów techniką Price Action. Proszę się nie martwić jeśli przez pewien czas (szczególnie w wakacje) przeglądy się nie pojawiają. To nie jest najlepszy czas na trading (chociaż ostatnio rynki zachowują się dość technicznie). We wtorek miałem przyjemność poprowadzić dla Państwa webinar, który był przeglądem PA – a dzisiaj wracam do codziennych przeglądów. Zaczynamy:

AUD/NZD:

Para znajdowała się nad kluczowym (bardzo ważnym – bo testowanym wielokrotnie w przeszłości) poziomem wsparcia. W piątek spadła poniżej tego poziomu i może być to sygnał do dalszych spadków. Natomiast oczywiście może okazać się to jedynie fałszywym przebiciem i pojawią się wzrosty. Widzę tutaj dwa możliwe scenariusze:

  1. Przebicie jest fałszywe. Pojawi się sygnał kupna z PA  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) na wykresie dziennym i można otwierać longi.
  2. Pojawi się korekta wzrostowa i na wykresie H4 pojawi się sygnał sprzedaży w okolicach wsparcia/oporu i można będzie otwierać shorty.

AUDNZDDaily 7 31 2016

EUR/JPY:

Para spadła poniżej wsparcia i scenariusz może być identyczny jak w przypadku Dolara australijskiego do Dolara nowozelandzkiego. Albo fałszywe przebicie i po sygnale kupna wejście w longi, ale przebicie okaże się trwałe i po korekcie wzrostowej można wchodzić w shorty.

EURJPYDaily 7 31 2016

EUR/USD:

Eurodolar doszedł do poziomu oporu. Trend od początku maja jest spadkowy dlatego szukać będę sygnałów sprzedaży. Muszą się one pojawić na wykresie dziennym ponieważ od 3 sesji trwają wyraźne wzrostowy, czyli trend krótkoterminowy jest wzrostowy.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

EURUSDDaily 7 31 2016

Pozostałe 4 pary na kolejnej stronie:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1
2
Poprzedni artykułPodsumowanie tygodnia pozycji dużych graczy 30.07.2016
Następny artykułRzut oka na Wall Street. Podsumowanie tygodnia Global BD Trading.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here