Naga MarketsPiątkowe dane wprowadziły nieco zamętu na rynki. Ja w piątek rano pisałem, że całkowicie odpuszczam trading i raczej było to dobrym rozwiązaniem. Oczywiście osoby, które grały przeciw Dolarowi zarobiły, ale przy danych to ruletka, a nie tego szukam na rynkach. Zobaczmy czy pojawiły się jakieś sygnały:

AUD/NZD:

Te artykuły również Cię zainteresują
Para spadła do kluczowego poziomu wsparcia i pojawiła się świeca pin bar. Co prawda korpus świecy jest spadkowy, ale i tak jest to prawidłowy sygnał kupna. Przydałaby się jakaś korekta żeby wejść w longa z mniejszym stop lossem.

AUDNZDDaily 6 5 2016

EUR/JPY:

Poniżej kluczowego wsparcia spadła para Euro do Jena. Warto obserwować wykres 4-godzinny lub dzienny w poszukiwaniu sygnału sprzedaży. Do kolejnego wsparcia jest przynajmniej 200 pipsów i jeśli tylko Stop Loss przy pozycji będzie dobry, warto otwierać shorty.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

EURJPYDaily 6 5 2016

EUR/USD:

Eurodolar po danych zdecydowanie wystrzelił i znalazł się nad oporem. Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji. Jeśli pojawi się korekta spadkowa to warto będzie rozważyć longi bo impuls wzrostowy jest jednak bardzo silny.

EURUSDDaily 6 5 2016

GBP/AUD:

Pary z Funtem na szczęście nie dały sygnałów kupna. Na szczęście ponieważ wszystkie zanurkowały niżej. Na parze z Dolarem australijskim cena zbliża się do kolejnego poziomu wsparcia. Jeśli tam pojawi się sygnał kupna można będzie rozważyć zagranie longów. Jednak sentyment na walucie z UK zmienił się na tyle, że można też szukać shortów.

GBPAUDDaily 6 5 2016

USD/JPY:

Szkoda, że Dolar do Jena zachował się dość mało technicznie i nie udało się otworzyć shortów, a pisałem o tej możliwości kilka razy. Teraz para zmierza do bardzo ważnego poziomu wsparcia i jeśli pojawi się tam sygnał kupna z wykresu dziennego można będzie rozważyć longi. W przypadku jego przebicia sentyment zmieni się zdecydowanie na spadkowy.

USDJPYDaily 6 5 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMajorsy na niedzielę – GBP/USD z szansą na 300 pipsów
Następny artykułTrading Po Pracy: EURGBP
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here