Naga Markets



Witam po przerwie spowodowanej długo oczekiwanym urlopem. Na rynkach właściwie można powiedzieć, że działo się niewiele. Przecena Funta zgodna z trendem – gdyby odbił mocno w górę to byłby powód do zdziwienia. Od wielu osób, w tym naprawdę profesjonalistów, słyszałem o tym, że kupują Funta na długi termin bo jest już bardzo przeceniony. Ja jak mantrę powtarzałem, że trend jest spadkowy i dopóki nie będzie jasnych technicznych sygnałów o jego zakończeniu to dalej szukam shortów. Oczywiście zdarzało mi się też otwierać longi podczas odbić od wsparć, ale to tylko był zagrania do najbliższego oporu.

Po spojrzeniu po 14 dniach na wykresy jedyne co spowodowało lekkie zastanowienie to przecena Euro. Wsparcia na Eurodolarze pękają i coraz bliżej jest test niezwykle ważnego w okolicach 1,095. Pozostaje szukać jakiś okazji do wejścia:

AUD/NZD:

Po fałszywym wybiciu wsparcia nastąpiły wzrosty, które zaprowadziły Dolara australijskiego do Dolara nowozelandzkiego do oporu. Teraz poziom ten jest testowany i w zależności od zachowania ceny będzie można podjąć decyzję o sprzedaży lub kupnie. Sprzedaż pod warunkiem, że pojawi się sygnał sell z Price Action na wykresie dziennym  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).

Możliwy jest też drugi scenariusz czyli kontynuacja wzrostów. Jeśli cena wybije ponad opór i świeca dzienna zamknie się również powyżej wtedy można szukać longów na wykresie 4-godzinnym.

audnzddaily-10-16-2016

EUR/AUD:

Para Euro do Australijczyka mimo słabości Dolara australijskiego spadła do wsparcia. Jeśli wspólna waluta ma odbić to powinna zrobić to z obecnego poziomu. Dlatego też będę obserwował zachowanie ceny. Jeśli pojawi się sygnał kupna z D1 można rozważyć zagranie longów. Dużo bardziej prawdopodobne wydaje mi się jednak dalszy spadek Euro i odbicie AUD. To skutkowałoby dalszą przeceną na parze i wtedy szukać będę shortów.

eurauddaily-10-16-2016

EUR/CAD:

Podobna sytuacja jest na Euro do Dolara kanadyjskiego.  Scenariusze rozegrania są identyczne jak w przypadku poprzedniej pary.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

eurcaddaily-10-16-2016

NZD/JPY:

Już ponad 2 miesiące trzymam otwartą pozycję na NZD/JPY. Swap jest dodatni dlatego niespecjalnie mi to przeszkadza. Jak dla mnie może być ona otwarta przez cały czas, chociaż 0,5% konta przez 2 miesiące nie robi jakiegoś wielkiego szału. Zawsze jednak coś.

nzdjpydaily-10-16-2016

USD/JPY:

Para Dolar do Jena z testuje opór. Tutaj też możliwe jest granie zarówno shortów jak i longów. Na razie dopóki jesteśmy poniżej oporu warto rozważać shorty, jeśli jednak uda się przebić ponad wtedy oczywiście szukać będę okazji do otwarcia pozycji długiej z wykresu 4-godzinnego.

usdjpydaily-10-16-2016



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here