Naga MarketsWitam w przeglądach Price Action pierwszy raz w tym roku. Mam nadzieję, że jesteście Państwo wypoczęci po Świętach oraz zabawach sylwestrowych. Teraz czas na najbardziej intensywne pół roku, z mała przerwą na Święta Wielkanocne. Na pewno dziać się będzie wiele, być może zacznie się długo oczekiwana korekta na rynkach światowych, być może wreszcie ruszy się polska giełda – tego nie wiem, wróżeniem się nie zajmuję.

Rok zaczynam bez obciążeń nie patrząc na zyski i straty w roku poprzednim. To, że system Price Action zarobił 100% już się nie liczy, czas na nowe konto i na kolejne 100% w roku 2016. To jest cel jaki sobie wyznaczam do osiągnięcia setupami, które będę pokazywał na portalu oraz na ukrytym forum Price Action.

Proszę pamiętać, że najbliższe dni to jeszcze nie będzie handel na maksymalnych obrotach – wielu traderów jeszcze nie wróciło z urlopów. Niemniej jednak rok 2016 czas zacząć:

AUD/NZD:

Dolar australijski do Dolara nowozelandzkiego spadł do bardzo silnego poziomu wsparcia i scenariusz z korektą ABC, którą przedstawiałem na webinarach okazał się być słuszny.

Jeśli pojawi się w najbliższym czasie sygnał kupna z Price Action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) na wykresie dziennym można rozważać zagrania longów.

Możliwy jest też powrót do większego trendu spadkowego – wtedy musi nastąpić przebicie minimów z końca października zeszłego roku.

AUDNZDDaily 3 01 2016

EUR/AUD:

31 grudnia nastąpiło przebicie wsparcia na parze Euro do Dolara australijskiego co oznacza zmianę sentymentu na spadkowy. W trakcie najbliższych sesji szukać będę sygnałów do zagrania short – również z wykresu 4-godzinnego, ponieważ momentum jest spadkowe.

EURAUDDaily 3 01 2016

EUR/CAD:

Wsparcie może cały czas wytrzymać na parze Euro do Dolara kanadyjskiego. Długoterminowy trend jest wzrostowy i korekty powinny być wykorzystywane do otwierania pozycji długich. Dlatego też obserwować będę zachowanie ceny w przypadku testu wsparcia i ewentualny sygnał kupna z wykresu dziennego posłuży do otwarcia longa.

EURCADDaily 3 01 2016

EUR/USD:

Długoterminowego trendu wzrostowego brak na Eurodolarze, ale ogromna popytowa świeca wzrostowa, która pojawiła się po teście ważnego wsparcia, zmienia obraz na wykresie. Cały czas znajdujemy się nad wsparciem i na razie zagrywać będę tylko longi.

Powiem szczerze, że wiążę z graniem longów na Eurodolarze spore nadzieje w 2016 roku. Liczę na osłabienie Dolara (przynajmniej sporą korektę) i pary z nim w głównej roli mogą okazać się dość dobre trendowo. Natomiast oczywiście jako trader, będę grał to co pokaże wykres i jeśli będą sygnały sprzedaży na EUR/USD czy innych parach z USD nie będę się długo zastanawiał tylko grał zgodnie z systemem.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

EURUSDDaily 3 01 2016

Kolejne 4 pary na następnej stronie:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1
2
Poprzedni artykułPakiet szkoleń o wartości 6 831 zł od HFT
Następny artykułPopyt i podaż na rynku walutowym – Supply oraz Demand Trading cz.2
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here