Naga MarketsPo dwóch tygodniach przerwy wraca cykl przeglądów weekendowych Price Action. Na rynkach trwają trendy, jednak już można znaleźć kilka par po korektach, które warte są zainteresowania. Zaczynamy:

AUD/JPY:

Para przebiła się we wtorek ponad kluczowy opór, a kolejne dwie sesje i re-test poziomu od góry potwierdziły siłę trendu. Piątkowa sesja nie wygląda najlepiej – długi górny knot świecy pokazał siłę podaży. Obecnie po wyraźnych sygnałach price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) na kupno można rozważać pozycje długie.CAD/JPY:

Piątkowa sesja to fałszywe wybicie nad opór i wyraźna spadkowa świeca. Można ją rozegrać na trzy sposoby:
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej maksimum,
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Sell limit na 50% zniesienia świecy, SL powyżej maksimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.EUR/USD:

Eurodolar odbija od wsparcia na 1.3700. Kolejne świece pogłębiały spadki jednak widać silny popyt poniżej tego równego poziomu. Można rozważać długie pozycje, jeśli poziom będzie nadal broniony. Zamknięcie świecy dziennej poniżej zmieni sentyment na zdecydowanie spadkowy.GBP/CAD:

Omawiany 21 lutego sygnał sprzedaży nadal obowiązuje i stop loss powyżej maksimum dziennej świecy pin bar z tego dnia nie został wybity. Para wreszcie wyraźnie zanurkowała, a dodatni swap na pewno cieszy posiadaczy pozycji krótkich.NZD/USD:

Sygnał kupna z czwartku z wykresu H1 daje zarabiać. Pozycja miała stop loss około 15 pipsów i już jest ponad 70pipsów na plusie, co daje stosunek zysku do ryzyka ponad 4:1.USD/CAD:

Loonie odbija od wsparcia. Trend jest bez wątpienia wzrostowy i poniedziałek może być dobrym dniem na otwieranie pozycji długich pod warunkiem wystąpienia sygnału kupna z price action.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWolumeny ICE za marzec 2014 – ADV FX 35% w górę
Następny artykułRanking Analityków Walutowych
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here