Naga MarketsWrzesień wreszcie zapowiada się dla systemu dobrze. Pozycje albo zamykają się na TP, albo przynajmniej w 50% są zabezpieczane. W piątek zostały otwarte dwie nowe: AUD/JPY short oraz GBP/AUD long. Aktywna pozostaje również pozycja długa na EUR/CAD. Pozostaje szukać dalej:

Zapraszam również na seminarium Price Action 3, które odbędzie się 3 października w Warszawie. Więcej szczegółów w artykule: Marcin Wenus poprowadzi bezpłatne seminarium Price Action w Warszawie – 3 października

AUD/JPY:

Czwartkową spadkową świecę uznałem w piątkowym przeglądzie PA jako sygnał do otwierania shortów. Tradycyjnie ustawiłem zlecenie sell limit na 50% jej zniesienia i zostało ono aktywowane. Obecnie przynosi 20 pipsów zysku, TP to 400 a do zamknięcia pozycji w połowie i zabezpieczenia jej na BE, brakuje jeszcze 200 pipsów. Także można powiedzieć, że pozycja nawet nie zaczęła się jeszcze rozwijać.

AUDJPYDaily 19 września 2015

AUD/USD:

Również na Aussie był sygnał sprzedaży, ale za lepszą uznałem właśnie parę z Jenem. Jak widać pozycja na tej parze mogła zakończyć się Stop Lossem. Natomiast piątkowa świeca jest również sygnałem na short jednak potencjał takiej transakcji jest za mały żeby myśleć o shortach. Pozostaje czekać na lepszą okazję lub przenieść się na mniejszy interwał – H4. Tam wygląda to lepiej i można znaleźć dużo korzystniejszy sygnał.

AUDUSDDaily 19 września 2015

EUR/JPY:

Ogromny sygnał OutsideBar na parze Euro do Jena. Nie jest on idealny (maksimum świecy sygnalnej nie jest wyżej od poprzedniej świecy), ale na rynku Forex, jako że działa nieprzerwanie przez dni robocze, trudno znaleźć idealne sygnały. Otwierając pozycję na 50% zniesienia świecy sygnalnej potencjał transakcji wyniesie 3:1, więc jest ona warta rozważenia.

EURJPYDaily 19 września 2015

EUR/USD:

Na Eurodolarze podobny sygnał, ale tutaj już bliski ideału. Jednak stop loss przy tej transakcji wyniósłby 100 pips, a potencjał jest jeszcze mniejszy niż  na poprzedniej parze, dlatego raczej warto szukać czegoś na mniejszym interwale.

EURUSDDaily 19 września 2015

GBP/AUD:

W piątek otwarty został long. Cena spadła poniżej 50% zniesienia bardzo dużej świecy pin bar i udało się uzyskać stop loss 85 pipsów, gdzie potencjał to ponad 500. Pozycja jest obecnie 60 pipsów na plusie.

GBPAUDH4 19 września 2015

GBP/JPY:

Na parze Funt do Jena, również pojawiła się okazja. Wyraźna świeca pin bar, po przetestowaniu oporu, jest prawidłowym sygnałem Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) do sprzedaży. Potencjał znowu nie jest najlepszy, bo 3:1, ale wystarczający do wejścia w shorta.

GBPJPYDaily 19 września 2015

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here