Naga MarketsNa rynkach w piątek działo się naprawdę sporo, system zaliczył Stop Lossa w ekspresowym tempie, mimo że sygnał był jak najbardziej prawidłowy. Troszkę wykresy się “porozjeżdżały” i coraz trudniej znaleźć jakieś dobre sygnały transakcyjne.

Zanim przejdę do wykresów chciałem Państwa zaprosić na webinar, który będę miał dla Państwa przyjemność poprowadzić 25 kwietnia o godzinie 9:00 –  przegląd rynków techniką Price Action: LINK. Spotkanie to zostanie nagrane, także każdy kto się zarejestruje dostanie link na maila i będzie mógł je obejrzeć.

Te artykuły również Cię zainteresują
AUD/JPY:

Jen pod koniec tygodnia mocno się osłabił co skutkowało testem oporu na parze z Dolarem australijskim. Jest to naprawdę silny poziom, który powstrzymywał wzrosty już czterokrotnie. Jeśli teraz również pojawi się sygnał sprzedaży Price Action z wykresu dziennego otwierać będę shorty.

Możliwy jest też scenariusz, w którym cena przebije opór, zamknie się powyżej i wtedy warto będzie szukać longów. Oczywiście wejście po korekcie spadkowej i sygnale kupna na wykresie H4.

AUDJPYDaily 4 24 2016

AUD/USD:

Na Aussie szukałem wejścia w longi na wsparciu, na szczęście sygnał się nie pojawił i nie zaliczyłem stop lossa po wybiciu w dół. Świeca zaznaczona na zielono właściwie może być sygnałem sprzedaży, jednak lokalne wsparcie (nie zaznaczone na wykresie jako mniej istotne), może powstrzymać spadki i potencjał zysku do ryzyka tej transakcji byłby zbyt mały żeby ją otworzyć. Tym bardziej, że trend od trzech miesięcy jest wzrostowy. Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji.

AUDUSDH4 4 24 2016

EUR/CAD:

Sygnał sprzedaży na Euro do Dolara kanadyjskiego. Cena wybiła z setupu Inside Bar, jednak żeby rozegrać tą pozycję stop loss musiałby być około 140 pipsowy, podczas gdy do wsparcia brakuje 200 pipsów co nie pozwala na otwarcie transakcji. Jeśli pojawi się kolejna korekta wzrostowa może uda się otworzyć shorty z mniejszym SL.

EURCADH4 4 24 2016

GBP/AUD:

Również na Funcie do Dolara australijskiego spore zaskoczenie i wybicie w górę. Poziom oporu (wcześniej wsparcia) naprawdę był silny i dziwi mnie zachowanie ceny. Teraz pozostaje czekać na dalsze wzrosty i szukać wejścia w shorty na kolejnym poziomie oporu.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

GBPAUDDaily 4 24 2016

GBP/JPY:

Tutaj został zaliczony wspomniany Stop Loss. Naprawdę dobry sygnał sprzedaży na oporze w postaci świecy pin bar, ale w piątek nastąpiło zdecydowane wybicie w górę. Imponująca świeca o długości 450 pipsów wprowadziła Funta do Jena z powrotem do przedziału między wsparciem a oporem. Jeśli pojawi się sygnał sprzedaży na oporze na wykresie D1, rozważę zagranie shortów. Jeśli jednak cena spadnie, obserwować będę wykres H4 i zachowanie ceny w okolicach wsparcia. Po sygnale kupna zagram longa.

GBPJPYDaily 4 24 2016

GBP/USD:

Na Kablu czas na szukanie shortów. Pin bar pojawił się nieco za nisko i był zbyt oddalony od oporu. Kolejny sygnał sprzedaży z D1 zostanie już przeze mnie wykorzystany do otwierania shortów.

Przypominam o darmowym seminarium Price Action 28 maja w Katowicach, gdzie pokażę kompletną strategię Price Action oraz aktualne zagrania: LINK.

GBPUSDDaily 4 24 2016

USD/JPY:

Na Dolarze do Jena również nastąpiło przebicie silnego oporu i teraz cena wydaje się zmierzać do kolejnego. Obowiązującym kierunkiem cały czas są shorty, dlatego jeśli pojawi się sygnał sprzedaży w okolicach 113,80 rozważę otwarcie pozycji krótkich.

USDJPYDaily 4 24 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here