Naga MarketsTrwają testy nieco zmienionego sposobu wchodzenia w pozycje, zobaczymy jaki przyniosą efekt. Dzisiaj też kolejna mała zmiana – kolorów wsparć i oporów na wykresie. Zmiana kosmetyczna, ale proszę mi powiedzieć, czy bardziej Państwu podoba się kolor czerwony czy kolor granatowy. Wiem, że to może być nawet śmieszne, ale estetyka wykresów dla mnie jest bardzo istotna i dużo więcej wtedy widzę. Próbowałem przez swoją “karierę” wielu layoutów i są takie, na których widzę wszystko na pierwszy rzut oka i takie, gdzie trudno mi dostrzec formacje. Proszę o opinie.

Zaczynamy:

AUD/JPY:

Wczoraj otworzyłem longa na Dolarze australijskim do Jena. Gdybym czekał na 50% korektę OutsideBaru zlecenie oczekujące nie zostałoby cały czas zrealizowane. Zysk nie jest oszałamiający bo to około 80 pipsów przy 60 pipsowym Stop Lossie. Take Profit jest kolejne 160 pipsów wyżej i w tym przypadku czekam albo na pełny zysk, albo na pełną stratę.

Testować będę jeszcze jedną opcję zarządzania otwartą pozycją – zabezpieczanie na BE, ale bez częściowego zamykania pozycji. Tutaj tylko muszę przemyśleć w jakim momencie – prawdopodobnie będzie to w momencie kiedy zysk będzie większy niż początkowy SL o 1-2 razy.

AUDJPYH4 3 5 2016

AUD/USD:

Aussie wystrzeliło do góry i jest to 5 wzrostowa sesja pod rząd. Szczególne wrażenie robią trzy ostatnie i 260 pipsów ruchu na północ. Jeśli pojawi się korekta, będzie ona okazją do otwierania longów i idealnym miejscem będzie re-test oporu (teraz wsparcia) od góry.

Zobacz pełny opis strategii Price Action Marcina Wenusa

AUDUSDDaily 3 5 2016

EUR/AUD:

Pozycja długa na parze zakończyła się Stop Lossem. Było to zagranie przeciwko trendowi, ale z pełną premedytacją po dobrym sygnale kupna w postaci Pin Baru  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) na wsparciu. Potencjał zysku do ryzyka był na tyle dobry, że warto było tutaj posłuchać systemu i wejść w pozycję.

EURAUDDaily 3 5 2016

EUR/JPY:

Trwają wzrosty na parze Euro do Jena. Cena zbliża się do silnego oporu, w okolicach którego znajduje się też 21-okresowa średnia EMA. To może być dość silny poziom, który powstrzyma wzrosty i nastąpi powrót do trendu spadkowego.

EURJPYDaily 3 5 2016

Dalszy ciąg na następnej stronie:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

8 KOMENTARZE

  1. Panie Marcinie, czy będzie w tym miesiącu webinar “Przegląd PA?”. Dziś jest pierwszy poniedziałek miesiąca.

  2. Jest Pin Bar, ale nie ma tam oporu. A sygnał musi pojawić się w bezpośrednim sąsiedztwie wsparcia/oporu.

  3. Dla mnie czerwony był ok natomiast przydałaby się inna innowacja: różnicowanie poziomów z W1 i D1 (lub ogólnie rzecz ujmując poziomów bardziej i mniej ważnych bo to nie zawsze pokrywa się z W1 i D1) czy to przez kolor czy też grubością linii

  4. Panie Marcinie, ciekawym setupem wydaje się dzienny pin bar na parze EUR/CAD. Spełnia założenia strategii. A mimo to, pominął Pan ten setup.

  5. Odnośnie zmiany kolorystyki wsparć i oporów to moje pierwsze wrażenie jest pozytywne. Traduję od niedawna i widzę, że mam tendencje do traktowania tych linii z nadmierną dokładnością (jako punkt zwrotny a nie jako strefę) a czerwony kolor dodatkowo podświadomie wzmacniał to podejście – ciężko było mi dostrzec sygnał występujący kilka czy kilkanaście pipsów od linii. Inny kolor może to trochę zmienić ale czy tak będzie to pokaże czas.

  6. Czytam i nie wierzę, pisze pan o SL na EURAUD, a ja mam tam pozycję, otwieraną razem z panem i to z zyskiem. No i się okazało, że otworzyłam, ale nie w stronę, jaką sugerował pin-bar. Cóż, chyba można to nazwać fartem nowicjusza 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here