Naga MarketsWitam po urlopie z dużą dawką świeżych analiz. To był dobry tydzień dla systemu ponieważ zostały zamknięte na TP dwie pozycje: short na AUD/JPY oraz long na GBP/CAD.  Dodając do tego w połowie zamknięte GBP/CHF (reszta zamknięta na zero) po osiągnięciu zysku równego 2,5 x wielkość stop lossa daje to ponad 10% przyrostu konta. W całości wakacyjny okres jest w okolicach zera i jak na tak ciężki czas nie jest to zły wynik. Pozostaje mieć nadzieję, że koniec sierpnia i początek września pozwolą wejść systemowi na nowe poziomy. Zaczynamy:

AUD/JPY:

Short dotarł do celu czyli dolnej krawędzi szerokiej konsolidacji między 89 a 92. Teraz warto obserwować zachowanie ceny nawet na wykresie 4-godzinnym i jeśli pojawi się wyraźny sygnał kupna rozważyć longi z celem na górnym ograniczeniu wspomnianego ruchu bocznego.

AUDJPYDaily 23 sierpnia 2015

AUD/NZD:

Również kolejna para z Dolarem australijskim zmierza do kluczowego poziomu, który był wyraźnie testowany w przeszłości. Warto obserwować zachowanie ceny i szukać sygnału kupna.

AUDNZDDaily 23 sierpnia 2015

EUR/AUD:

Para zdecydowanie w piątek wybiła ponad ostatni opór (teraz wsparcie) i trend rozwija się w najlepsze. Jeśli pojawi się korekta spadkowa okazją do otwierania longów będzie re-test wspomnianego poziomu.

EURAUDDaily 23 sierpnia 2015

EUR/USD:

Eurodolar pewnie zmierza w okolice obszaru silnego oporu. Jeśli cena na niego zareaguje i pojawi się sygnał sprzedaży na wykresie dziennym otwierać będę short. Jeśli jednak trend będzie kontynuowany i cena przebije się przez obszar oporu, wtedy warto będzie grać jedynie pozycje długie.

EURUSDDaily 23 sierpnia 2015

GBP/CHF:

Silny w ostatnim czasie jest Frank szwajcarski. Para z Funtem dociera do kluczowego wsparcia. Jeśli nastąpi odbicie i pojawi się sygnał kupna na wykresie D1 można będzie grać longi, ponieważ trend jest jednak wzrostowy. Przebicie w dół oznaczać będzie możliwość pogłębienia się spadków i wtedy warto będzie sprzedawać korekty wzrostowe.

GBPCHFDaily 23 sierpnia 2015

GBP/JPY:

Również para Funt do Jena dotarła do wsparcia. Tutaj trend jest na tyle silny, że można szukać sygnałów do otwierania longów z wykresu H4.

GBPJPYDaily 23 sierpnia 2015

GBP/USD:

Ciekawa dość sytuacja na Kablu. Cena oscyluje w okolicach oporu, jednak czwartkowa sesja to pin bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) i mimo, że nie jest to jednoznaczny sygnał kupna ustawiać będę zlecenie buy limit na 50% jego zniesienia zabezpieczając pozycję poniżej świecy sygnalnej.

GBPUSDDaily 23 sierpnia 2015

NZD/USD:

Kiwi będące w silnym trendzie spadkowym zbliża się do ważnego poziomu oporu. Jego test będzie dobrą okazją do otwierania shortów  oczywiście jeśli pojawi się sygnał sprzedaży z Price Action.

NZDUSDDaily 23 sierpnia 2015

USD/CHF:

Wyraźne spadki na parze Dolar do Franka. Cena przełamała kluczowe wsparcie, które teraz stanowić powinno opór. Jeśli nastąpi korekta wzrostowa warto obserwować zachowanie ceny na tym poziomie na wykresie 4-godzinnym i dziennym.. Po pojawieniu się sygnału sprzedaży można będzie otwierać shorty.

USDCHFDaily 23 sierpnia 2015

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPodsumowanie tygodnia pozycji dużych graczy 23.08.2015
Następny artykułWeek 34: WIG20 – Wsparcia trzeszczą!
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here