Naga MarketsMiniony tydzień był nieco lepszy dla techniki Price Action niż poprzedni. Oby w kolejnym było jeszcze lepiej. Widać na rynku kilka potencjalnych zagrań już na początku tygodnia. Zaczynamy:

AUD/NZD:

Para jest w trendzie wzrostowym z dość silnymi korektami spadkowymi. W czwartek zostało przebite wsparcie, które teraz może stanowić opór. Widać reakcję ceny odrzucającej ten poziom. Warto obserwować Dolara australijskiego do Dolara nowozelandzkiego na początku tygodnia w poszukiwaniu wyraźnych sygnałów sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).

AUD/USD:

Aussie atakuje po raz kolejny silny opór. Jest to już 5 atak na wykresie dziennym w tym miesiącu. Reakcje spadkowe są coraz słabsze dlatego można sądzić, że wreszcie uda się przebić ten poziom. Wtedy opór powinien zamienić się we wsparcie, a re-test tego poziomu, przy jednoczesnym wystąpieniu sygnału kupna, będzie okazją do otwierania pozycji długich zgodnych z trendem.invest

EUR/USD:

Piątek przyniósł wyraźną wzrostową świecę na Eurodolarze, która zamknęła się na dolnym ograniczeniu strefy oporu. Trend dalej jest spadkowy, dlatego wyraźne sygnały sprzedaży z price action, powinny być wykorzystane do otwierania pozycji krótkich. Jeśli jednak obszar ten zostanie pokonany, będzie to świadczyć o zmianie krótkoterminowego trendu na wzrostowy i wtedy szukać należy jedynie pozycji długich.NZD/USD:

Kiwi jest najwyżej od 2011 roku, co świadczy o tym, że byki w pełni przejęły kontrolę nad parą. Kluczowy opór został przebity i re-test tego poziomu będzie okazją do otwierania longów.USD/JPY:

Dolar do Jena porusza się w dość szerokiej konsolidacji. Końcówka tego tygodnia sprowadziła parę w okolice dolnego ograniczenia zakresu ruchu bocznego. To może być jedna z najlepszych okazji w przyszłym tygodniu, ponieważ zasięg ruchu powrotnego to około 150 pipsów, a zwykle formacje odwrócenia trendu na tej parze, pozwalają na otwarcie pozycji ze stop lossem około 10 pipsowym.
Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here