Naga MarketsZapraszam na weekendowy przegląd najciekawiej wyglądających par walutowych techniką Price Action:

AUD/NZD:Para przebiła kluczowe wsparcie i wszystko wskazuje na to, że dalej będzie spadać. Jako, że trend jest wzrostowy dlatego warto szukać jedynie pozycji długich. Okazją do ich otwierania może być sygnał Price Action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) na wsparciu, które jest zaznaczone na wykresie i jest dość silnym poziomem.

Price Action AUD/NZDEUR/CAD:

Euro do Dolara kanadyjskiego jest zamknięte między dwoma poziomami wsparcia i oporu. Obecnie para doszła do tego pierwszego i może skutkować to odbiciem w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji. Sentyment na Euro jest jednak spadkowy dlatego taka pozycja obarczona będzie większym ryzykiem.

Price Action EUR/CADGBP/AUD:

Funt do Dolara australijskiego w ekspresowym tempie odrobił kilkutygodniowe spadki i znalazł się na kluczowym poziomie oporu. Widać bardzo wyraźną reakcję podaży, która zepchnęła cenę w piątek wyraźnie niżej. Utworzyła się świeca pin bar, którą można rozegrać na 3 sposoby:

– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej maksimum,
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Sell limit na 50% zniesienia świecy, SL powyżej maksimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

invest

Ja tradycyjnie wybieram sposób trzeci ustawiając zlecenie sell limit.

Price Action GBP/AUDNZD/USD:

Na Kiwi bardzo ciekawa sytuacja. Utworzył się Inside Bar. Świeca ze środy jest świecą matką i przebicie jej będzie zwiastowało dalszy ruch ceny. O tyle sytuacja jest interesująca, że wszystko dzieje się na kluczowym, bardzo ważnym poziomie wsparcia. Tak naprawdę można grać tutaj zarówno longi jak i shorty. Jeśli nastąpi wybicie i świeca zamknie się poniżej bądź powyżej świecy matki należy grać z kierunkiem wybicia. Jeszcze lepszym sygnałem może być fałszywe wybicie – jeśli cena wybije nad/pod świecę matkę i wróci do jej zakresu, wtedy można grać przeciwnie do kierunku wybicia i będzie to tak zwany Fakey setup, o którym można przeczytać w artykule: (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here