Naga MarketsZanim zaczniemy chciałem zaprosić Państwa do zamkniętej strefy na Comparic, która oczywiście jest i będzie darmowa. Prezentować tam będziemy treści, które są normalnie są płatne, ale dla naszych czytelników będą dostępne gratis. Obecnie polecam 7 godzinne szkolenie Trading po Pracy o wartości 615zł od Forex University oraz e-book “Skuteczny Daytrading” autorstwa Sebastiana Job: Link. W strefie znajduje się również 20! filmików edukacyjnych od Consilium Invest oraz szkolenie dotyczące analizy fundamentalnej. Zapraszam!.
Na rynkach dość ciekawie, tworzą się nowe trendy, na kilku parach sytuacja wydaje się być klarowna i już w pierwszych godzinach handlu mogą pojawić się sygnały do otwierania pozycji.
EUR/AUD:
Para jest najniżej od listopada 2013 roku. Po przebiciu wsparcia teraz stanowi ono opór potwierdzając trend spadkowy. Kolejna przecena na tej parze powinna być formalnością. Warto szukać sygnałów sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).

 

 

EUR/CAD:
W czwartek nastąpiła obrona wsparcia i utworzyła się świeca z długim dolnym knotem. Obecnie trwają dalsze spadki i można próbować rozegrać tą sytuację w jeden z 3 sposobów:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,

– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy (w tym przypadku cena jest już niżej), SL pod minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

 

 

GBP/CAD:
Podobna sytuacja jest na Funcie do Dolara kanadyjskiego. Para wygląda lepiej niż EUR/CAD i można rozważać pozycje długie, tym bardziej, że trwa korekta spadkowa.

 

 

GBP/USD:
W środę Kabel przebił bardzo ważne wsparcie i obecnie testuje je od dołu. Jeśli wystąpi jakiś sygnał sprzedaży na niższym interwale powinna być to bardzo dobra pozycja z celem na kolejnym wsparciu w okolicach 1.6680.

 

 

NZD/JPY:
Tutaj również bardzo ciekawie. Para testuje kluczowe wsparcie i warto ją obserwować. Warto wykorzystać wyraźny sygnał kupna ponieważ powinien doprowadzić do większego odbicia.

 

 

USD/JPY:
Podobnie jest na parze Dolar do Jena. Poziom wsparcia, który jest obecnie atakowany działał wcześniej kilkukrotnie. Na razie nie widać żadnego sygnału kupna jednak może on wystąpić już w poniedziałek a nawet w niedzielę w nocy.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here