Naga MarketsTickmillWeekendowy przegląd rynków to cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym co tydzień podsumowujemy to wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dni. Oprócz analizy najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych znajdziesz tu również techniczne spojrzenie na główne pary walutowe.


Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niezbyt dużej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji gospodarczej oraz politycznej największych gospodarek świata. Bez wątpienia wśród najważniejszych wydarzeń ostatnich dni wymienić trzeba publikację najnowszych, przedwyborczych sondaży z Wielkiej Brytanii.

Juz 12 grudnia 2019 r. a więc za niespełna dwa tygodnie odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy przy urnach zdecydują czy poprzeć obecnego premiera i jego plan opuszczenia Unii Europejskiej 31 stycznia 2020 r., czy postawić na opozycyjną Partię Pracy pod przewodnictwem Jeremy’ego Corbyna i jego “radykalny” plan transformacji Zjednoczonego Królestwa.

Z najnowszych sondaży wynika, że Partia Konserwatywna pod przewodnictwem Borisa Johnsona jest na dobrej drodze do tego, by w grudniowych wyborach zdobyć największą przewagę od ponad trzydziestu lat.

Sondaż YouGov, który w roku 2017 przewidywał wyniki wyborów o wiele dokładniej niż “standardowe” sondaże wskazuje, że Torysi mogą zdobyć w nadchodzących wyborach aż 359 z 650 miejsc w Parlamencie, co daje 42 miejsca więcej niż w ostatnich wyborach. Tymczasem Partia Pracy Jeremy’ego Corbyna ma zdobyć 211 miejsc, co oznacza stratę 51. Spośród mniejszych partii, Liberalni Demokraci mają zdobyć 13 miejsc, podczas gdy Szkocka Partia Narodowa jest na dobrej drodze do zdobycia 43 miejsc.

Taki wynik byłby najlepszym dla Konserwatystów od 32 lat tj. od czasu wygranej Margaret Thatcher z 1987 roku. Tak znaczna większość pozwoliłaby Johnsonowi wywiązać się z obietnicy zawarcia umowy Brexitowej przez Parlament do 31 stycznia 2020 r., a także dałaby mu pewną swobodę w osiąganiu kompromisów w kolejnych negocjacjach z Unią Europejską.

Sondaż przeprowadzony wśród około 100.000 osób w dniach 19-26 listopada to kolejny cios dla Corbyna. Prognozowany wynik wyborczy Partii Pracy mógłby być bowiem najgorszym od 1983 roku.

Kurs funta największym wygranym tygodnia


Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszą walutą grupy G8 były funt szterling, który umocnił się o 1,02%. Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługuje natomiast kurs jena japońskiego, który osunął się o 0,92%.

Tygodniowa zmiennośc walut grupy G8
Tygodniowa zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUDD zauważymy, że mimo, iż kurs funta był na przestrzeni minionego tygodnia najsilniejszą spośród walut grupy G8, to rynek w dalszym ciagu nie wybił z trwającej od połowy października br. konsolidacji.

Biorąc pod uwagę, że formacja ta – przynajmniej statystycznie – jest formą korekty, istnieje nieco większe prawdopodobieństwo, że rynek wybije z niej górą. Gdyby tak się stało, notowania pary GBPUSD mogłyby wzrosnąć docelowo do 1.3170, bądź nawet 1.3315.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że rynek przez cały tydzień oscylował w okolicy technicznego oporu w wysokości 0.6430. Biorąc pod uwagę, że kilkukrotnie pojawiała się tam już reakcja podażowa, niewykluczone, że i tym razem strefa ta zostanie odrzucona. Gdyby tak się stało, rynek mógłby osunąć się w okolice linii tendencji wzrostowej będącej jednoczenie dolnym ograniczeniem formacji kanału wzrostowego.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

Co czeka nas w nadchodzącym tygodniu?


 

Kalendarz makroekonomiczny

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority, jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka ma wyraźny problem z poziomem 3,93zł, czas na spadki na CHFPLN?
Następny artykułBitcoin traci w weekend, ciągnąć za sobą altcoiny. Dash i Bitcoin SV liderami spadków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here