Naga MarketsNadszedł czas na podsumowanie minionego tygodnia na rynkach walutowych oraz wyznaczenie jakichś planów tradingowych na nadchodzące dni.

Weekendowy przegląd rynków jest po wtorkowym i czwartkowym przeglądzie uzupełnieniem nowego cyklu, który będą mogli śledzić Państwu na łamach Comparic.pl w przyszłych tygodniach. Mamy nadzieję, że analizy będą cieszyły się cały czas taką samą popularnością jak w ostatnich dniach. Serdecznie zapraszamy!

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSD

Od dłuższego czasu obserwujemy systematyczne umacniane się Dolara Amerykańskiego względem Euro. W miniony piątek rynek dotarł i odrzucił poziom 38.2% korekty Fibonacciego co może zwiastować dalsze spadki na tej parze walutowej. Najbliższym lokalnym wsparciem są okolice czwartkowego dołka w okolicach poziomu 1.1180.

Inwestuj intraday razem z brokerem RoboForex – sprawdź spready oraz ofertę >>

screen EUR/USD H1
screen EUR/USD H1

Kolejnym potwierdzeniem, które warto brać pod uwagę planując dalsze spadki jest fakt, iż pokonaliśmy poziom momentum 50% Fibo przypadający w okolicach bardzo ważnego poziomu wsparcia (1.1215). Jak widać na powyższym screenie poziom ten został już przetestowany od dołu i jeżeli tylko uda się pokonać lokalne wsparcie, wówczas kolejnym potencjalnym poziomem, do którego rynek prawdopodobnie będzie zmierzał będą okolice poziomu wsparcia 1.1061, w okolicach którego wypada również poziom 70.7% korekty Fibonacciego. Wiem, że jest to poziom używany przez niewielu Traderów jednak gwarantuję, iż jest on bardzo często respektowany przez rynek i warto brać go pod uwagę tym bardziej, jeżeli znajduje się w okolicach ważnego poziomu wsparcia bądź oporu.

EUR/USD H4
EUR/USD H4

GBPUSD

W piątkowe popołudnie rynek dotarł do poziomu wsparcia 1.4521, o którym pisałem w czwartkowym przeglądzie rynków. Jak widać na poniższym screenie poziom ten został pokonany bez większego problemu co może świadczyć o powrocie do wcześniejszego trendu spadkowego. Aby taki scenariusz mógł się zrealizować musielibyśmy najpierw pokonać linię trendu, w okolicach której aktualnie zakończyliśmy tydzień. Jeżeli tak się wydarzy potencjalnym targetem dla pozycji krótkich byłyby okolice poziomu 1.1442.

GBP/USD H1
GBP/USD H1

Analizę trzech kolejnych par walutowych – USD/JPY, USD/CAD i AUD/USD znajdziesz na kolejnej stronie!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1
2
Poprzedni artykułCD Projekt – dobry 1 kwartał i pozytywna sytuacja techniczna
Następny artykułPodsumowanie tygodnia pozycji dużych graczy 21.05.2016
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here