Naga MarketsTickmillWeekendowy przegląd rynków to cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym co tydzień podsumowujemy to wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dni. Oprócz analizy najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych znajdziesz tu również techniczne spojrzenie na główne pary walutowe.


Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niezbyt dużej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji gospodarczej oraz politycznej największych gospodarek świata. Bez wątpienia wśród najważniejszych wydarzeń ostatnich dni wymienić trzeba:

  • Najnowsze dotyczące przedterminowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii
  • Decyzję monetarną RBNZ

Nigel Farage rezygnuje z wyborów i wspiera Borisa Johnsona

Nigel Farage z Brexit PartyNigel Farage porzucił plany przejęcia mandatów od Partii Konserwatywnej w ponad 300 okręgach. Lider Partii Brexit nie chcąc rozdzielać głosów między zwolennikami Brexitu zdecydował, iż jego partia wystartuje we wszystkich okręgach będących w posiadaniu Partii Pracy. Oznacza to, że jego partia nie wystawi kandydatów w 317 okręgach, w których w 2017 roku wygrali konserwatyści oraz skoncentruje swoje wysiłki na próbach zajęcia miejsc zajmowanych przez Partię Pracy, którą oskarżył o „zdradzenie” wyborców popierających Brexit.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson obiecał natomiast w minionym tygodniu, że jeśli tylko wygra wybory, położy kres przedłużającej się „nie do zniesienia” niepewności wokół Brexitu. Stwierdził on, iż paraliż polityczny negatywnie wpłynął na decyzje inwestycyjne w tym kraju. Brytyjski premier jest przekonany, że tylko on może przełamać impas związany z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Sondaże opinii publicznej wysuwają Partię Konserwatywną Johnsona na prowadzenie, ale analitycy ostrzegają, że Brexit, który podzielił zarówno główne partie, jak i ich wyborców, może wprowadzić w błąd konwencjonalne prognozy obliczeniowe.

RBNZ zaskoczył inwestorów

W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie dot. polityki monetarnej Banku Rezerw Nowej Zelandii. Wbrew rynkowemu konsensusowi RBNZ zdecydował się w listopadzie na pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Prognozy przed tą publikacją zakładały natomiast ich obniżenie o 25 punktów bazowych.

Sytuacja na wykresach


Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszą walutą grupy G8 były dolar nowozelandzki, który umocnił się o 0,90%. Tydzień do udanych zaliczyć może także funt szterling (+ 0,68%) oraz frank szwajcarski (+ 0,45%). Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługuje natomiast kurs dolara australijskiego, który osunął się o 1,06%.

Tygodniowa zmienność walut grupy G8
Tygodniowa zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że wskutek zaskakująco jastrzębiej decyzji RBNZ o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie w czasach, gdy rynkowy konsensus zakładał ich obniżenie, doszło do znaczącej aprecjacji dolara nowozelandzkiego.

Wzrosty te do prowadziły do pokonania lokalnego oporu, którego re-test obserwowaliśmy pod koniec tygodnia. Tam też znów pojawiła się reakcja popytowa i jeżeli tylko wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy sie przetestowania kolejnych, istotnych poziomów.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD H4

Co czeka nas w nadchodzącym tygodniu?


Kalendarz makroekonomiczny

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority, jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCo przyniesie nadchodzący tydzień? Przed nami protokoły z posiedzenia RBA, FOMC i EBC
Następny artykułLiga Traderów VIII (3 faza) – wyniki, tabele i rozpiska 5 kolejki spotkań
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here