Naga MarketsZapraszam na dość obszerny weekendowy przegląd. Na tapecie aż 9 par i mam nadzieję, że na dzisiejszy przegląd wystarczy na cały kolejny tydzień i pozwoli obrać prawidłowe strategie tradingu techniką Price Action. Odpowiadając na pytania dlaczego świece czasami wyglądają inaczej u różnych brokerów i co z tym zrobić zachęcam do otwarcia choćby konta demo w XM i będziecie mieć Państwo dokładnie to samo co ja  LINK. Zaczynamy:

AUD/NZD:

Bardzo ładny sygnał kupna na Dolarze australijskim do Dolara nowozelandzkiego. Cena doszła w piątek do kluczowego wsparcia i wyraźnie od niego odbiła. Utworzyła się bardzo ładna świeca pin bar  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) i warto będzie rozważyć wejście w longi.

Pytanie czy otwierać od razu pozycję ze SL 70 pips i celować w 350 (najbliższy kluczowy opór), czy zaczekać na korektę i zmniejszyć SL o połowę co da 35pips, ale również 380pips Take Profit i potencjał transakcji 10:1. Ryzyko to oczywiście brak cofki i zarazem brak otwarcia pozycji.

AUDNZDDaily 3 września 2016

EUR/AUD:

Euro do Dolara australijskiego, na którym ustawiałem zlecenie Sell Limit Przegląd setupów Price Action EURAUD, EURJPY, USDCHF 30 sierpnia 2016 wreszcie spadł. Zlecenie zostało oczywiście aktywowane i cena przez 3 sesje zbliżała się do Stop Lossa, ale ostatecznie runęła w dół. Teraz pozostaje czekać co dalej. Take Profit jest jeszcze daleko Bo 270 pipsów od ceny.

EURAUDDaily 9 3 2016

EUR/JPY:

Para utrzymuje się powyżej wsparcia (wcześniej oporu) i czekam ciągle na korektę spadkową, która przetestuje wspomniany poziom. Wtedy na wykresie 4-godzinnym szukać będę wejścia w longi po sygnale kupna z Price Action. To może być ciekawe zagranie na tworzącym się większym odbiciu.

EURJPYDaily 9 3 2016

GBP/CHF:

Para Funt do Franka szwajcarskiego książkowo doszła do oporu po dwóch sygnałach kupna z połowy sierpnia. Ja niestety nie otworzyłem tej pozycji, bo byłem na krótkim urlopie (wtedy nie traduję), ale mam nadzieję, że ktoś z Państwa postąpił inaczej i cieszy się osiągniętym 5-6 razy większym zyskiem niż wynosiło ryzyko.

Teraz para doszła do oporu i można powoli szukać shortów pod warunkiem oczywiście pojawienia się sygnału sprzedaży z D1. Jeśli jednak cena przebije opór i świeca dzienna zamknie się powyżej, wtedy zmieni się sentyment i pozostaje szukać longów.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

GBPCHFDaily 9 3 2016

Pozostałe 5 par na kolejne stronie:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1
2
Poprzedni artykułBezpłatne szkolenia online z Comparic.pl, 5-9 września
Następny artykułWeekendowy przegląd rynków – EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCAD, WTI
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here