Naga MarketsZapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy:
AUD/USD:
Na Aussie trwa korekta spadkowa i wydaje się, że jeszcze za wcześnie żeby się skończyła. Na wykresie tygodniowym cena jest w chmurze i silne wsparcie techniczne jest dopiero w okolicach 0.9200 co pokrywa się z linią Kijun (niebieską). Jeśli cena jeszcze wzrośnie i dotrze do dolnego ograniczenia chmury oraz linii Kijun na D1 można rozważać pozycje krótkie. Muszą być one otwierane dopiero po potwierdzeniu (odrzuceniu poziomu). Potencjalny poziom realizacji zysku powinien być co najmniej 3 razy dalej niż zakładany stop loss.

 

Weekendowy przegląd Ichimoku 17 sierpnia 2014: AUDUSD, EURJPY, GBPNZD, USDZAR

 

EUR/JPY:
Na Euro do Jena spadki trwają w najlepsze. Cena na wykresie tygodniowym znajduje się w chmurze (co jest neutralne), a na D1 spada. Ostatnio para dała sygnał sprzedaży odbijając od Kijun. Jeśli kolejna świeca dzienna będzie spadkowa to również pokaże, że niebieska linia działa. Wtedy warto rozważyć pozycje krótkie z celem z W1 – czyli nawet 400pipsów.

 

Weekendowy przegląd Ichimoku 17 sierpnia 2014: AUDUSD, EURJPY, GBPNZD, USDZAR

 

GBP/NZD:
Korekta wyhamowuje. Na W1 cena odbija od linii Kijun, na D1 od górnego ograniczenia chmury. Martwić może jedynie bliski opór z niebieskiej linii Ichimoku na wykresie dziennym. Zagranie ze stop lossem poniżej czwartkowego minimum i celem poniżej maksimum z tego tygodnia niesie ze sobą 4 razy większy potencjał niż ryzyko.

 

Weekendowy przegląd Ichimoku 17 sierpnia 2014: AUDUSD, EURJPY, GBPNZD, USDZAR

 

USD/ZAR:
Teraz nieco bardziej egzotyczna para. Afrykański Rand ma dobre oprocentowanie, dlatego pozycje krótkie będą mieć doskonałe swapy, a waluta ma prawie 3x większy udział w rynku niż polski Złoty. Cena wybiła z chmury w czwartek, w piątek jednak znowu zagłębiając się w nią. Jeśli nastąpi kolejne wybicie pozycja krótka ze stop lossem powyżej ostatniego maksimum (w tym przypadku powyżej piątkowej świecy) będzie dobrym pomysłem. Potencjał takiej pozycji może być całkiem spory ponieważ na wykresie tygodniowym cena wchodzi w chmurę, co oznacza że powinna dotrzeć do jej dolnego ograniczenia.

 

Weekendowy przegląd Ichimoku 17 sierpnia 2014: AUDUSD, EURJPY, GBPNZD, USDZARConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here