Naga MarketsWykres pary EUR/USD dotarł do ważnej strefy wsparcia rozciągającej się między poziomami 1.2620-1.2470, przetestował zniesienie 75 procent dla całego ruchu wzrostowego i próbuje wykształcić lokalną korektę. Struktura ruchu wzrostowego, ma charakter typowy dla korekt. Patrząc pod kątem falowym na ostatnie spadki, można zauważyć że ruch ten ma cechy fali trzeciej. Jest bardzo mocny i przyspieszał na każdej wewnętrznej podfali.

Zakładając, że obecna korekta jest początkiem fali czwartej całego spadku i patrząc na strukturę fali drugiej, która była korektą prostą o małej dynamice, należy spodziewać się wydłużonej w czasie korekty złożonej. Po jej zakończeniu wykres pary EUR/USD powinien zmierzać w kierunku południowym, tworząc falę piątą. Docelowym poziomem dla spadków powinny być  okolice poziomu 1.2250, gdzie oprócz obszaru wsparcia wypada równość fali pierwszej i piątej oraz zasięg 261.8 liczony dla całego impulsu w dół. Dopiero w tych okolicach spodziewam się mocnej korekty w postaci fali b przy założeniu, że obecny ruch jest podfalą  w fali C (wykres tygodniowy).eurusd daily 11.10.2014

eurusd weekly 11.10.2014

Wykres pary GBP/USD powoli realizuje scenariusz jaki nakreśliłem w lipcu. Posłużę się screenem z tamtej analizy.

weekly

Po zakończeniu fali C, która była prawie równa fali A, odbiciu od silnej strefy oporu wykres zanurkował w dół. Powstał ruch impulsowy, którego można wpisać w ruch pięciofalowy. Jeżeli oznaczenie jest prawidłowe, to obecna korekta powinna być korektą w ramach fali drugiej lub fali B. Miejsce do jej rozpoczęcia wydaje się dobre. Mamy na obecnych poziomach mocny obszar wsparcia, które było wykorzystywane wiele razy, zniesienie 50 procent całego ruchu wzrostowego i linię wewnętrzną wyznaczoną po szczytach z 2008, 2011 i 2013 roku. Przy takich założeniach, celem minimum dla ruchu wzrostowego powinien być poziom zniesienia 38.2 procent fali impulsu w dół. Wypada on na poziomie ok 1.6400 i zbiega się ze strefą oporu.

Przedstawiony scenariusz ma jednak kilka rys. Po pierwsze, bardzo rzadko fale 1-3-5 mają podobną długość. W większości przypadków któraś z fal jest falą wydłużoną. Przyjmując, że fala 1 i 3 są podobnej długości można spodziewać się, że fala piąta będzie falą wydłużoną. Po drugie, sama struktura fali piątej budzi niepokój. Ma ona strukturę złożoną z trzech podfal i trzeba liczyć się z tym, że fala piąta przybierze postać trójkąta kończącego.

invest

gbpusd daily 11.10.2014

Podsumowując, zarówno para EUR/USD jak i para GBP/USD dotarły do poziomów z których może zostać zainicjowana większa, bardziej złożona i wydłużona w czasie korekta. Przyda się ona wszystkim tym, którzy chcą przyłączyć się do trwających trendów.

Zachęcam do zapoznania się z tematem dotyczącym praktycznego wykorzystania fal Elliotta tutaj oraz prostym systemem opartym o korekty nieregularne tutaj.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here