Naga MarketsPara USD/CAD dotarła do silnej strefy podażowej, którą stanowią ostatni wierzchołek oraz linia poprowadzona po szczytach.

Z falowego punktu widzenia, obecny wzrost powinien być końcowym fragmentem fali piątej.

usdcad 26.10.2014

.

Przyglądając się bliżej na niższym TF, widać że obecny ruch w ramach fali piątej składa się z trzech podfal. Brakuje zatem dwóch fal do zakończenia ruchu. Wydaje mi się, że wspomniane strefy oporów zostaną jeszcze raz zaatakowane i dopiero po takim ruchu powinniśmy mieć większą korektę z pierwszym celem wypadającym w okolicach linii trendu. Ruch w ramach fali czwartej mógłby zakończyć się na zniesieniu 38.2 fali trzeciej, lub w okolicach zniesienia 50 procent w którego okolicach mamy również lokalną linię trendu. Do wzięcia jest ok 300 pisów.

usdcad  dzienny 26.10.2014

.

Para CAD/JPY po dotarciu w połowie października do mocnego wsparcia bardzo mocno odbiła. Do zakończenia ruchu w górę, nawet jakby miał to być tylko zigzag a nie impuls, brakuje przynajmniej jednej fali. Byłaby to fala kończąca falę trzecią lub falę C w ramach zigzaga. Dopiero po takim ruchu, jego sile oraz strukturze będzie wiadomo czy korekta spadków zapoczątkowanych we wrześniu się dopełniła i będziemy mieli kolejna falę spadkową, czy też obecny impuls w górę zostanie dokończony falą czwartą i piątą. Przyglądając się strukturze wzrostów od marca do września, można dostrzec że cały ruch składał się z trzech podfal. Całkiem prawdopodobne, że była to fala B w korekcie nieregularnej a spadek od września był falą C. Oznaczałoby to, że wzrost który obserwujemy w ostatnim czasie będzie kontynuowany i atak na szczyt byłby bardzo prawdopodobny.

cadjpy 26.10.2014

.

Bardzo ciekawie wygląda wykres pary NZD/USD. Po bardzo mocnym spadku nastąpiło odbicie od ważnego wsparcia. Ruch ten ma cechy korekty i powinien odbywać się w ramach fali czwartej impulsu spadkowego.

NZDusd  dzienny26.10.2014

.

Jak można zobaczyć na poniższym screenie, wykres utworzył coś na wzór łączonego zigzaga, gdzie fala A równa się fali C. Fala C miała strukturę pięciofalową i dotarła do strefy oporu. Pisałem w poradniku jak praktycznie wykorzystać teorię fal, że jest to jeden z moich ulubionych setupów. Można wejść w taką pozycję z bardzo małym stopem i uzyskać świetny stosunek zysku do ryzyka. Wracając do wykresu. Obecny spadek po odbiciu od wspomnianej strefy oporu, ma strukturę impulsu. Zalecałbym obserwację pary na niższym interwale i szukanie miejsca do zajęcia pozycji krótkiej w czasie korekty, która własnie dotarła do zniesienia 38.2 fali impulsu w dół. Jeżeli jest to fala a to fala c powinna skończyć się w okolicy zniesienia 50 procent, który wzmocniony jest lokalną strefą oporu.

nzdusdh4 26.10.2014Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here