Naga MarketsPara EUR/USD po dotarciu do wspomnianej w zeszłym tygodniu strefy oporu, gdzie można było otwierać pozycje krótkie, kontynuuje spadek.  Na chwilę obecną, nie wiadomo jeszcze czy jest to spadek w ramach fali piątej, czy ciąg dalszy korekcyjnej fali czwartej.

Jeżeli spadek z zeszłego tygodnia jest pierwszym ruchem w ramach fali piątej, to w najbliższych dniach należy spodziewać się lekkiej korekty a po niej spadku poniżej dołka z 5 października z celem na 1.2400. Jeżeli natomiast fala czwarta przybierze strukturę złożoną, należy spodziewać się ruchu w górę w ramach fali C. Miejscem docelowym dla takiego ruchu powinien być obszar w okolicach 1.300, gdzie znajduje się zniesienie 38.2 fali trzeciej oraz równość fali A i C. Jest to również miejsce lokalnego oporu w postaci fali iv fali trzeciej.

eurusd 25.10.2014

.

Kolejną parą, na którą chciałbym zwrócić uwagę, jest para EUR/AUD. Spoglądając na wykres tygodniowy pary, widzimy skończony impuls w górę. Obecnie przebywamy najprawdopodobniej w fali B korekty i czekają nas dalsze spadki w ramach fali C korekty impulsu. Widzę dwa warianty dla takiego scenariusza.

Pierwszy zakłada, że obecny wzrost jest falą a w fali B korekty i należy spodziewać się kolejnego wzrostu w ramach fali c. Docelowym miejscem dla takiego ruchu, byłby obszar podażowy, utworzony przez szczyt fali iii fali impulsu wzmocniony zniesieniem 61.8 fali spadkowej, którą oglądamy od początku tego roku.

euraud 25.10.2014 prosta

.

Jeżeli taki układ miałby się dokonać, jest szansa na załapanie się na falę c. Spoglądając na niższy interwał czasowy, widzimy falę impulsu w górę, po której tworzy się coś co może być korektą nieregularną. Mamy za sobą falę A i B a obecnie powinniśmy znajdować się w fali C. Jeżeli korekta miałaby charakter korekty prostej, miejscem docelowym dla fali C powinien być obszar zaznaczony na poniższym wykresie zielonym prostokątem. Jest to zniesienie 50 procent fali impulsu w górą oraz zasięg 161.8 dla fali C. Wspomniałem w zeszłym tygodniu o możliwym RGR na tej parze i oczekiwaniu na głębszą korektę w ramach prawego ramienia. Własnie to zaznaczone miejsce byłoby idealnym, do zakończenia jego tworzenia. Jeżeli korekta w ramach fali C miałaby być korektą rozciągniętą w czasie i bardziej złożoną, to miejscem docelowym dla fali C byłoby zniesienie 50 lub 61.8 fali impulsu. Tak czy inaczej, potencjał dla kolejnej fali impulsu to ok 1000 pisów.

euraud 25.10.2014

.

Drugi wariant zakłada, że obecny wzrost jest końcem korekty spadku rozpoczętego na początku tego roku i jest on falą c korekty nieregularnej, kończącą falę B. Przy takim założeniu, każda falowa formacja spadkowa, powinna być wykorzystana do zajęcia pozycji krótkiej. Miejscem docelowym dla takiego ruchu, będzie obszar wsparcia wzmocniony zniesieniem 61.8 całego ruchu wzrostowego czyli okolice 1.3260.

euraud 25.10.2014 irr

.

Jeżeli ktoś z czytających, miałby jakieś sugestie w ramach tego weekendowego bloku, chciałby zobaczyć analizy innych par, spółek giełdowych, indeksów. Chciałby, żebym pokazywał więcej potencjalnych setupów na niższych/wyższych interwałach czasowych, ograniczył analizę falową na rzecz PA lub miałby jakiekolwiek inne prośby, pomysły to prosiłbym o zamieszczanie ich w komentarzach poniżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here