Naga MarketsW dzisiejszym Misz maszu zagoszczą pary: EUR/USD, EUR/AUD, EUR/GBP, GBP/JPY, AUD/CAD i GBP/CAD. Zapraszam.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują

Na parze EUR/USD zeszłym tygodniu mieliśmy zdecydowaną próbę odreagowania. Ruch ten dotarł w okolice lokalnego oporu po czym nastąpiło cofnięcie. Dynamika ostatnich spadków cały czas przemawia za kontynuacją ruchu w dół. Z falowego punktu widzenia, ruch ten jest falą trzecią. Zapoczątkowane odreagowanie, może być wreszcie długo oczekiwanym początkiem fali czwartej. Z grą na tej parze proponowałbym wstrzymać się do momentu pojawienia pełnej struktury korekcyjnej. Po jej utworzeniu łatwiej będzie określić z czym mamy do czynienia. Cały czas zakładam, że przed nami przynajmniej jeszcze jeden ruch w dół. Każde dojście wykresu do lokalnej strefy oporu (czerwony prostokąt) może być wykorzystane do szukania pozycji krótkiej.

2015-03-22_110328

EUR/AUD


Para EUR/AUD po przebiciu wsparcia i LT i dotarciu do strefy popytowej wygenerowała odbicie, które dotarło to przebitej ostatnio strefy. Można traktować je jako re-test i szukać pozycji krótkiej. Jeżeli ruch w dół oznaczymy jako abc i uznamy poziom docelowy dla ruchu jako równość fali a i c to miejsca na spadek mamy jeszcze sporo.

2015-03-22_110611

Na niższym interwale czasowym możemy zobaczyć, że do zakończenia ruchu brakuje jednej podfali. Można próbować to wykorzystać. To co przemawia za oznaczeniem abc jest dywergencja jaka pojawiła się na oscylatorze miedzy tymi falami. Przyspieszenie ruchu w dół zaneguje scenariusz z korektą abc i trzeba będzie przejść na oznaczenia 123.

2015-03-22_132938

EUR/GBP


Wykres pary EUR/GBP dotarł do szerokiej strefy popytowej i wygenerował ruch korekcyjny. Na obecnym etapie, ruch ten ma strukturę 1234 i brakuje piątej fali do zakończenia impulsu. Jeżeli taka fala powstanie należy liczyć się z przedłużeniem korekty w postaci fali c, która mogłaby dotrzeć do lokalnej strefy oporu i stanowić falę czwartą ruchu w dół. Dopiero po pełnym ukształtowaniu impulsu w górę można myśleć o longach i spróbować poszukać wejścia na falę c wykorzystując zniesienie 50 procent fali w górę. Celem dla takiego ruchu będzie poziom 0.7425.

2015-03-22_111305

 

GBP/JPY


Ciekawą sytuację mamy na parze GBP/JPY. Przy założeniu, że obecny spadek jest początkiem kontynuacji ruchu zapoczątkowanego pod koniec zeszłego roku, powinien dotrzeć do poziomu 170.0. W ostatnim tygodniu wykres po ukształtowaniu pięciofalowego  ruchu w dół dotarł do LT. Możemy mieć do czynienia z początkiem ruchu korekcyjnego, który powinien zakończyć się w okolicach szczytu fali iv. Po jego utworzeniu powinien pojawić się kolejny ruch w dół w postaci fali trzeciej.

2015-03-22_111653

Istnieje pewne niebezpieczeństwo dla takiego scenariusza. Jest nim korekta nieregularna.

2015-03-22_134936

Jeżeli przyjmiemy, że spadek pięciofalowy jest falą c korekty irr to obecne miejsce jest idealne do zapoczątkowania większego ruchu w górę. Trzeba o tym pamiętać szukając pozycji krótkiej i bacznie przyglądać się strukturze oraz dynamice ruchu “korekcyjnego” i dopiero wtedy podejmować decyzje o zajęciu pozycji. Gdy ruch w górę przyjmie formę impulsu należy szukać tylko pozycji długiej i o shorcie zapomnieć.


AUD/CAD


Na parze AUD/CAD po wyrysowaniu impulsu w górę na początku tego roku mamy dalszy ciąg konsolidacji. Konsolidacja ta przybiera formę trójkąta i powoli ulega wypełnieniu (możliwe, że już uległa). W najbliższym czasie powinniśmy mieć upragnione wybicie. Zakładam, że będzie to wybicie w górę. Można oczekiwać ruchu co najmniej 500 pipsowego. Rozegrać można ten setup dwojako. Poczekać na wybicie i poszukać longa po re-teście górnego ograniczenia trójkąta, lub poszukać wejścia po reakcji na dolne jego ograniczenie. Jeżeli ktoś używa fal do zajmowania pozycji to powinien takiego longa już posiadać (na niższym TF można zobaczyć piątkę w górę – potencjalna fala d).

2015-03-22_112939

 

GBP/CAD


Na parze GBP/CAD mamy prawdopodobnie zakończenie jednej z dwóch możliwych sekwencji falowych. Pierwsza zakłada zakończenie całego impulsu w górę zapoczątkowanego  w 2009 roku. Wariant możliwy, z jednym małym ale. Tym ale jest dynamika ostatniego wzrostu, czyli fali piątej. Dlatego zakładam, że jest to fala piąta, ale fali trzeciej. Powinna powstać głębsza korekta w postaci fali czwartej całego ruchu i po niej ostatnia sekwencja czyli fala piąta. Ponieważ nie wiemy, który scenariusz jest prawdziwy, można pokusić się o poszukanie shorta po wyraźnym pięciofalowym ruchu w dół. Podkreślę jeszcze raz, wyraźnego. Jesteśmy w bardzo mocnym trendzie wzrostowym i należy o tym pamiętać.

2015-03-22_113432

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here