Naga MarketsDzisiejszy przegląd zacznę od pary EUR/AUD. Para po mocnym impulsie spadkowym zapoczątkowanym w grudniu zeszłego roku dotarła do wsparcia którym była linia trendu poprowadzona po dołkach fali zero i fali drugiej. Nastąpiła reakcja popytu i powstała fala impulsu w górę.

2015-02-21_142258

Na niższym TF możemy rozpisać ruch w górę jako pięciofalowy. Można zrobić to na kilka sposobów, jednak każdy z nich doprowadzi do tego samego scenariusza. Jeden z nich zakłada, że fala piąta była falą załamaną a obecny spadek jest prostą korektą abc w ramach fali drugiej lub B.

2015-02-21_142631

Takie oznaczenie nijak ma się do proporcji jaka powinna występować w układach falowych (np.fale pierwsze i piąte bardzo często mają podobne długości). Lepszym sposobem na rozpisanie  tego ruchu będzie ten, który prezentowałem w poprzednich wpisach.

2015-02-21_143256

Jeżeli uznamy, że korekta która ma obecnie miejsce jest korektą prostą ABC to istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie została zakończona. Fala C zatrzymała się na zniesieniu 50 procent impulsu wzrostowego.

2015-02-21_143634

Schodząc na jeszcze niższy TF, możemy zobaczyć, że odbicie od wspomnianego zniesienia ma strukturę pieciofalową. Jeżeli nie jest to fala c korekty nieregularnej to ruch ten powinien mieć swoją kontynuację. Na tym etapie nie jesteśmy wstanie określić, czy jest to początek większego ruchu w górę, czy też kolejnej korekty abc w ramach fali B wyższego rzędu lub np. fali d trójkąta. Niemniej jednak można pokusić się o sprawdzenie scenariusza wzrostowego i poszukać longa na korekcie ostatniej fali wzrostowej.

2015-02-21_144828

AUD/JPY


W zeszłym tygodniu pisałem o możliwości zakończenia korekty prostej abc na parze AUD/JPY. Rynek w bezwzględny sposób zweryfikował moje oznaczenia.

2015-02-21_145630

Pomysł z załamaną falą piątą w fali C niestety nie sprawdził się i ruch pięciofalowy w dół nie był początkiem większego spadku a jedynie falą c. Cały urok brania pod uwagę fali piątej jako załamanej. Nigdy nie wiadomo czy jest to fala piąta czy też fala b  ruchu w przeciwnym kierunku. Na poniższym screenie widzimy, że wykres doszedł do strefy podażowej i dalej możliwe jest zakończenie korekty i powrót do spadków.

2015-02-21_150429

Na niższym TF obecną korektę można rozpisać w taki sposób (zakładamy oczywiście, że to korekta).

2015-02-21_150349

Dalej nie wiemy, czy to jej zakończenie, czy też jest to dopiero fala A i cała korekta przeciągnie się w czasie. Jednak patrząc na strukturę ruchu w górę oraz wspomniane strefy podażowe, można poszukać shorta. W moim przypadku będzie to pięciofalowy ruch w dół. Dla grających PA jakaś formacja świecowa na wykresie dziennym lub tygodniowym. Bez względu na sposób wejścia, miejsce jest na tyle ciekawe, że należy je obserwować.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here