W dniu dzisiejszym chciałbym zwrócić Państwa uwagę na parę AUD/JPY oraz akcje Orange Polska SA (OPL) i Getin Holding SA (GTN).
AUD/JPY
Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres pary AUD/JPY dotarciu do mocnej strefy wsparcia. Powstało odbicie, które dotarło właśnie do strefy oporu w postaci linii poprowadzonej po dołkach ostatniego ruchu wzrostowego oraz kilkakrotnie testowanej linii wewnętrznej. Z falowego punktu widzenia, ruch w dół od szczytu składa się z trzech fal. Do zakończenia pełnej struktury pięciofalowej (układ preferowany), brakuje fali czwartej i piątej.
Jesteśmy w miejscu, z którego zainicjowanie fali piątej jest bardo prawdopodobne. Spoglądając na niższy TF możemy zobaczyć, że korekta jaka miała miejsce do tej pory miała strukturę zigzaga i była korektą ABC. Pozostaje pytanie, czy wspomniany zigzag był końcem korekty czy też jej falą A. Reakcją na wspomnianą strefę był pięciofalowy ruch w dół (czerwony prostokąt). Jeżeli tak będzie, to w nadchodzącym tygodniu powinniśmy zobaczyć spadek. Czy będzie on falą trzecią czy falą C kończącą falę B w korekcie złożonej dowiemy się po jego strukturze.
Wybicie szczytu fali C, zaneguje scenariusz z falą czwartą i w konsekwencji piątą.
OPL
Akcje Orange Polska SA po dotarciu do strefy wsparcia (okolice 5.50) mocno ruszyły w górę.
Spoglądając na ten ruch falowo, możemy zobaczyć pięciofalowy impuls i rozpisać go na dwa sposoby. Każdy prowadzić będzie do tego samego scenariusza, czyli do wzrostu. Pierwszy zakłada, że fala pierwsza zakończyła się w styczniu 2014 roku a kolejny wzrost był falą B korekty nieregularnej. Oznacza to, że spadek jaki miał miejsce pod koniec zeszłego roku powinien być falą C i zakończyć się w okolicach zniesieniu 50 procent fali 1A. Przy takim scenariuszu już teraz powinniśmy zobaczyć ruch przebijający szczyt fali 1A i podążanie w kierunku strefy oporu czyli w okolice poziomu 16 zł.
Drugi zakłada, że szczyt z października zaszłego roku był końcem impulsu a ostatni spadek falą a fali 2B. Oznacza to, że po skończeniu ruchu w górę, nastąpi jeszcze jeden spadek w ramach fali c fali 2B i dopiero wtedy ruch w kierunku 16 zł.
Spadek poniżej dołka z kwietnia 2013 roku zaneguje scenariusz wzrostowy.
GTN
Na zakończenie chciałbym zwrócić uwagę na akcje Getin Holding SA. Kurs akcji, znajduje się w konsolidacji od 2009 roku. Konsolidacja przypomina trójkąt korekcyjny, którego struktura powoli ulega wypełnieniu. Wolumen potwierdza taką interpretację. Obecny spadek powinien być falą e a co za tym idzie po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć mocny ruch w górę. Pozostaje czekać na reakcję na dolne ograniczenie trójkąta. Mocne odbicie w kierunku północnym może być świetną okazją do zakupów (wolumen powinien je potwierdzić). Wybicie dolnego ograniczenia trójkąta w dół zaneguje wariant zwyżkowy. Stosunek zysku do ryzyka jest na tyle duży, że warto obserwować w najbliższym czasie zachowanie akcji.