Naga MarketsWitam po krótkiej przerwie spowodowanej problemami natury osobistej. Mam nadzieję, że kolejne wpisy pojawiać się będą już bez wymuszonych przerw. Dzisiaj przyjrzymy się : EUR/USD, EUR/AUD, EUR/GBP, AUD/JPY, EUR/JPY, NZD/JPY i EUR/CAD.


EUR/USD

2015-06-14_142809

Para EUR/USD w dalszym ciągu pozostaje w szerszej konsolidacji. Jeżeli przyjmiemy, że ruch w górę od punktu zero potraktujemy jako pierwszy ruch w tym kierunku to powinien mieć on swoją kontynuację. Miał on strukturę impulsu, dlatego przyjmuje taki scenariusz za bardzo prawdopodobny. Po korekcie sięgającej 61.8 jego zniesienia, nastąpił kolejny ruch w górę, który również ma strukturę piąciofalową. Przy takich założeniach można oczekiwać kolejnej fali wzrostowej w ramach fali 3C.


EUR/AUD

2015-06-14_142809

Na EUR/AUD mamy trzy fale w górę. Otwartym pytaniem pozostaje, czy to korekta ABC czy też zaczyna tworzyć się impuls. Do jego wypełnienia potrzeba korekty w ramach fali czwartej i ostatniego ruchu w górę w ramach fali piątej. Jeżeli obecny spadek nie jest korektą i spadniemy w objęcia fali pierwszej ruch ten będzie trzeba uznać za korektę ABC i pogodzić się w powrotem do konsolidacji.


EUR/GBP

2015-06-14_142809

Podobnie jak na omówionych powyżej parach i tutaj mamy ruch boczny. Powstała korekta AB i istnieje duża szansa, że zapoczątkowany ruch w zeszłym tygodniu (ma strukturę impulsu) będzie miał swoją kontynuację. Obecnie kurs dotarł do 50 procentowego zniesienia fali w górę i nastąpiła niewielka reakcja na ten poziom. Ewentualny ruch w górę, będzie kontynuacją tworzącej się fali C.


AUD/JPY

2015-06-14_142809

Struktura spadkowa jaka powstała na wykresie pary AUD/JPY, na wykresie liniowym jest impulsem. Wykres świecowy pokazuje falę piątą jako załamaną co jest pewnym niebezpieczeństwem jeżeli chodzi o interpretację. Niemniej jednak w teorii fal obowiązuje wykres liniowy jako ten podstawowy, dlatego jego ocenę uznaję za podstawową. Jeżeli tak, to powstały impuls powinien mieć swoją kontynuację, a obecny wzrost jest tylko korektą. Przy takim założeniu w niedługiej przyszłości powinniśmy zobaczyć mocniejszy ruch w dół.


EUR/JPY

2015-06-14_142809

Na parze EUR/JPY mamy przynajmniej dwa możliwe scenariusze. Pierwszy zakłada, że skończyła się korekta ABC. Jest to dla mnie scenariusz mniej prawdopodobny z uwagi na to, że nie uznaje zigzagów gdzie fala A jest w mniejszym stosunku do fali C niż 1:1. Drugi, ten podstawowy zakłada, że ostatni ruch w górę po korekcie fali 1A (jest impulsem), jest dopiero pierwszą falą w fali trzeciej. Wszystko wyjaśni się po ewentualnej korekcie. Zejście wykresu w zakres fali 1A zaneguje ten scenariusz.


NZD/JPY

2015-06-14_153852

Ciekawie zaczyna wyglądać para NZD/JPY. Wygląda na to, że doczekaliśmy się kontynuacji impulsu jaki powstał na początku tego roku. Spadek w postaci 1A miał strukturę pięciofalową dlatego obecny spadek też taką strukturę powinien posiadać. Jeżeli przyjmiemy, że będzie to korekta ABC gdzie A równa się C to pozostało troszkę miejsca to wypełnienia fali C falami iv i v. Powinniśmy wtedy zobaczyć wybicie strefy wsparcia i mocny powrót a następnie kontynuację wzrostów. Jeżeli natomiast strefa wsparcia zostanie przełamana, istnieje możliwość realizacji potencjalnej formacji RGR. W tym przypadku, czekają nas mocne spadki nawet do poziomu 75.000.


EUR/CAD

2015-06-14_155008

Ciekawie zrobiło się na parze EUR/CAD. Dwa ostatnie impulsy są do siebie w stosunku 1:1. Falowo można uznać ruch za zakończony, szczególnie że zatrzymał się na linii trendu. Ostatnie spadki dotarły do bardzo mocnej strefy wsparcia i widzimy reakcję na ten poziom. Jeżeli poziom zostanie utrzymany to istnieje duże prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów i wypełnienie formacji RGR. Jeżeli poziom padnie, trzeba liczyć się z powrotem do głównego trendu spadkowego i testu dołka z kwietnia tego roku.


Zapraszam jutro na kolejny odcinek “Szukamy, analizujemy, gramy”. Pokażę w nim, jak w bardzo prosty sposób wykorzystać wykres liniowy do wyznaczania piątek. Myślę, że taki sposób ułatwi zapracowanym, oraz nie lubiącym fal proces ich wyznaczania. Sam mam obecnie wielki problem z czasem i 2/3 sygnałów jakich generuje system ucieka. Takie podejście powinno ten problem zniwelować, ale oczywiście czas pokaże czy tak będzie.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here