Naga MarketsWitam po krótkiej przerwie spowodowanej problemami natury osobistej. Mam nadzieję, że kolejne wpisy pojawiać się będą już bez wymuszonych przerw. Dzisiaj przyjrzymy się : EUR/USD, EUR/AUD, EUR/GBP, AUD/JPY, EUR/JPY, NZD/JPY i EUR/CAD.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
2015-06-14_142809

Para EUR/USD w dalszym ciągu pozostaje w szerszej konsolidacji. Jeżeli przyjmiemy, że ruch w górę od punktu zero potraktujemy jako pierwszy ruch w tym kierunku to powinien mieć on swoją kontynuację. Miał on strukturę impulsu, dlatego przyjmuje taki scenariusz za bardzo prawdopodobny. Po korekcie sięgającej 61.8 jego zniesienia, nastąpił kolejny ruch w górę, który również ma strukturę piąciofalową. Przy takich założeniach można oczekiwać kolejnej fali wzrostowej w ramach fali 3C.


EUR/AUD

2015-06-14_142809

Na EUR/AUD mamy trzy fale w górę. Otwartym pytaniem pozostaje, czy to korekta ABC czy też zaczyna tworzyć się impuls. Do jego wypełnienia potrzeba korekty w ramach fali czwartej i ostatniego ruchu w górę w ramach fali piątej. Jeżeli obecny spadek nie jest korektą i spadniemy w objęcia fali pierwszej ruch ten będzie trzeba uznać za korektę ABC i pogodzić się w powrotem do konsolidacji.


EUR/GBP

2015-06-14_142809

Podobnie jak na omówionych powyżej parach i tutaj mamy ruch boczny. Powstała korekta AB i istnieje duża szansa, że zapoczątkowany ruch w zeszłym tygodniu (ma strukturę impulsu) będzie miał swoją kontynuację. Obecnie kurs dotarł do 50 procentowego zniesienia fali w górę i nastąpiła niewielka reakcja na ten poziom. Ewentualny ruch w górę, będzie kontynuacją tworzącej się fali C.


AUD/JPY

2015-06-14_142809

Struktura spadkowa jaka powstała na wykresie pary AUD/JPY, na wykresie liniowym jest impulsem. Wykres świecowy pokazuje falę piątą jako załamaną co jest pewnym niebezpieczeństwem jeżeli chodzi o interpretację. Niemniej jednak w teorii fal obowiązuje wykres liniowy jako ten podstawowy, dlatego jego ocenę uznaję za podstawową. Jeżeli tak, to powstały impuls powinien mieć swoją kontynuację, a obecny wzrost jest tylko korektą. Przy takim założeniu w niedługiej przyszłości powinniśmy zobaczyć mocniejszy ruch w dół.


EUR/JPY

2015-06-14_142809

Na parze EUR/JPY mamy przynajmniej dwa możliwe scenariusze. Pierwszy zakłada, że skończyła się korekta ABC. Jest to dla mnie scenariusz mniej prawdopodobny z uwagi na to, że nie uznaje zigzagów gdzie fala A jest w mniejszym stosunku do fali C niż 1:1. Drugi, ten podstawowy zakłada, że ostatni ruch w górę po korekcie fali 1A (jest impulsem), jest dopiero pierwszą falą w fali trzeciej. Wszystko wyjaśni się po ewentualnej korekcie. Zejście wykresu w zakres fali 1A zaneguje ten scenariusz.


NZD/JPY

2015-06-14_153852

Ciekawie zaczyna wyglądać para NZD/JPY. Wygląda na to, że doczekaliśmy się kontynuacji impulsu jaki powstał na początku tego roku. Spadek w postaci 1A miał strukturę pięciofalową dlatego obecny spadek też taką strukturę powinien posiadać. Jeżeli przyjmiemy, że będzie to korekta ABC gdzie A równa się C to pozostało troszkę miejsca to wypełnienia fali C falami iv i v. Powinniśmy wtedy zobaczyć wybicie strefy wsparcia i mocny powrót a następnie kontynuację wzrostów. Jeżeli natomiast strefa wsparcia zostanie przełamana, istnieje możliwość realizacji potencjalnej formacji RGR. W tym przypadku, czekają nas mocne spadki nawet do poziomu 75.000.


EUR/CAD

2015-06-14_155008

Ciekawie zrobiło się na parze EUR/CAD. Dwa ostatnie impulsy są do siebie w stosunku 1:1. Falowo można uznać ruch za zakończony, szczególnie że zatrzymał się na linii trendu. Ostatnie spadki dotarły do bardzo mocnej strefy wsparcia i widzimy reakcję na ten poziom. Jeżeli poziom zostanie utrzymany to istnieje duże prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów i wypełnienie formacji RGR. Jeżeli poziom padnie, trzeba liczyć się z powrotem do głównego trendu spadkowego i testu dołka z kwietnia tego roku.


Zapraszam jutro na kolejny odcinek “Szukamy, analizujemy, gramy”. Pokażę w nim, jak w bardzo prosty sposób wykorzystać wykres liniowy do wyznaczania piątek. Myślę, że taki sposób ułatwi zapracowanym, oraz nie lubiącym fal proces ich wyznaczania. Sam mam obecnie wielki problem z czasem i 2/3 sygnałów jakich generuje system ucieka. Takie podejście powinno ten problem zniwelować, ale oczywiście czas pokaże czy tak będzie.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here