Naga MarketsUSD/CAD


Para USD/CAD po bardzo mocnych wzrostach jakie obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach, ugrzęzła w konsolidacji. Konsolidacja przypomina trójkąt i powinna stanowić falę czwartą ostatniego ruchu w górę. Przyglądając się strukturze fal w trójkącie można mieć wrażenie, że ulega ona wypełnieniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
2015-03-08_151827

Obecny ruch w górę, może być już tym właściwym, wybijającym górne jego ograniczenie. Jeżeli tak się stanie to jego re-test może być dobrą okazją do wejścia w pozycję długą. Celem takiego ruchu powinien być obszar oporu utworzony przez szczyt z marca 2009 roku. Pozostało do niego ok 400 pisów. Jeżeli wybicie w górę nie nastąpi, należy przyjąć że jest to fala d w trójkącie i poczekać na spadek w postaci fali e i dopiero wtedy szukać wejścia.


NZD/JPY


Do strefy oporu dotarła para NZD/JPY. Strefa ta stanowi lewe ramię potencjalnej formacji głowy z ramionami. W zeszłym tygodniu mieliśmy do czynienia z wstępnym odrzuceniem tego poziomu. Przyjąć należy dwa scenariusze. Pierwszy zakłada realizację  formacji RGR i pogłębienie spadków w najbliższych tygodniach z testem ostatniego dołka. Drugi to krótka korekta ruchu w górę, przebicie obszaru oporu w ramach fali 3c i atak na szczyt.

2015-03-08_151827

Jeden i drugi scenariusz jest grywalny. Należy poczekać na re-test wspomnianego obszaru i dopiero wtedy podejmować decyzje o zajęciu pozycji.


NZD/USD


Para NZD/USD po wybiciu w kilkutygodniowej konsolidacji i ruchu w dół wygenerowała korekcyjne odbicie, które w zeszłym tygodniu testowało ważne obszary podażowe. Składają się na niego LT oraz lokalny opór utworzony przez dolne ograniczenie wspomnianej konsolidacji. W zeszłym tygodniu powstała mocna podażowa świeca. Istnieje prawdopodobieństwo powrotu do trendu spadkowego. Każde próby ruchu w górę w okolice LT można będzie wykorzystać do szukania shorta z celem na poziomie ok 0.6750.

2015-03-08_151827Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here