Naga MarketsZasugerowano mi ostatnio, że “Weekendowy misz masz” jest za bardzo rozwleczony, dlatego postaram się zmienić jego “formę” od przyszłego tygodnia. Skrócić i podzielić na dwie części. Pierwsza będzie pojawiać się w sobotę, druga w niedziele a “szukamy, analizujemy, gramy – przegląd na najbliższy tydzień” w poniedziałek.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują

Para EUR/USD kontynuuje spadek. Wygląda na to, że pinbar jaki powstał trzy tygodnie temu jako reakcja na lokalną strefę oporu ma obecnie swoją kontynuację.

2015-03-01_153410

Obecny ruch spadkowy, może doprowadzić na testu i przebicia ostatniego dołka. Z falowego punktu widzenia spadek ten powinien być częścią ostatniej fali trzeciej/C. Powstała ostatnio korekta jest za mało rozciągnięta w czasie, dlatego nie może być falą czwartą całego ruchu. Jeżeli nie zobaczymy w najbliższym czasie przebicia dołka, trzeba będzie brać pod uwagę taki scenariusz i nie będzie to przyjemny okres dla grających z trendem.

2015-03-01_154359

EUR/AUD


Para EUR/AUD dotarła do zniesienia 61.8 ostatniego impulsu w górę. Jeżeli przyjmiemy, że wzrost był falą 1 lub A powinna na tych poziomach nastąpić większa reakcja popytu. Ruch w górę byłby początkiem fali 3 lub C. Przy takim rozpisaniu fal jaki pokazuje na poniższym screenie, fala a korekty jest równa fali c. Spadek od szczytu wygląda na obecnym etapie jak typowa korekta. Liczę, że własnie od tych poziomów zaczniemy kolejną falę w górę w ramach fali 3/C. Każda formacja znana z PA lub falowa piątka na niższym TF, stanowić może dobrą okazję do szukania longa. Mocny ruch w dół neguje powyższy scenariusz.

2015-03-01_154359

AUD/JPY


Na parze AUD/JPY  dalej bez rozstrzygnięcia. Wykres pary dotarł do istotnego miejsca oporu. Możliwe są dwa scenariusze o których pisałem w zeszłym tygodniu. Mocny ruch w górę lub w dół z tych poziomów stworzy szansę na wejście w pozycje po re-teście wspomnianej strefy w kierunku ruchu.

2015-03-01_154359

EUR/JPY


Podobną sytuację mamy na parze EUR/JPY. Tutaj również wykres zatrzymał się na istotnym oporze. Obecnie oglądamy ruch w dół, ale brak jednoznacznych sygnałów do zajęcia pozycji. Z falowego punktu widzenia, istnieje dalej szansa na falę piątą impulsu  spadkowego. Ruch w górę od dołka posiada strukturę i cechy charakterystyczne dla korekty. Dawałbym większe szanse na ruch w dół i dopełnienie struktury falowej, niż na przebicie strefy oporu i powrót do wzrostów. Warto obserwować to miejsce i szukać wejścia w shorta po setupach znanych z PA lub posłużyć się piątką elliottowską.

2015-03-01_154359Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here