Naga MarketsW ubiegłym tygodniu bardzo gorące było euro, jednak ten stan porównać można bardziej do gorącego kartofla, którego każdy chce się pozbyć… Pary z euro zanotowały silne, przeważnie jednokierunkowe ruchy spowodowane obawami o cięcia w ECB oraz zaskakująco poważnymi cięciami w ostatecznym rozrachunku. Na czoło wysunął się EUR/AUD z zakresem ~368 pips. AUD zyskiwał, jak zwykle w sytuacjach słabości euro, dzięki czemu para pokonała pretendenta EUR/USD.

WHON_EURAUDH4Pewnym zaskoczeniem była bardzo silna deprecjacja funta, prawdopodobnie spowodowana obawami o wynik szkockiego referendum planowanego na 18 września, w którym Szkoci zdecydują czy odłączyć się od Wielkiej Brytanii i pójść na swoje, czy zostać pod skrzydłem królowej matki. Kabel spadł około 369 pips praktycznie w jednym tylko kierunku i wygląda na to, że spadki jeszcze się nie zakończyły. Tutaj również przyznajemy tytuł ‘gorącego kartofla’.

WHON_GBPUSDH4Sytuacja w jakiej znalazły się euro i funt uczyniła parę EUR/GBP trudną do rozgrywania w tym tygodniu i o ile zarobili inwestorzy krótkoterminowi oraz kontrujący, o tyle ktoś, kto chciał budować tu zyski, mógł się zawieść. Tragedii nie ma, ale taka nagła wolta w środku tygodnia mogła zastać niejednego inwestora z opuszczonymi spod… stoplossami.

WHON_EURGBPH4

Zdecydowanie nieciekawie malował się natomiast wykres USD/CAD. Para stworzyła coś na kształt “nożo-lidacji”, czyli konsolidacji z cieniami skierowanymi do dołu. W górę wcale nie było lepiej. Nazwalibyśmy to formacją “środkowego palca”, gdyby nie fakt, że w poważnym portalu nie wypada. Zdecydowanie “NOT”, a 120 pips zasięgu tutaj nie pomaga – raczej tylko pogarsza sytuację.

WHON_USDCADH4

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here