Naga MarketsPiątkowe spadki na giełdach w Stanach Zjednoczonych mocno popsuły wizerunek byków, które wcześniej były w stanie utrzymywać rynek tuż pod oporem. Na przestrzeni całego tygodnia wszystkie główne amerykańskie indeksy znalazły się pod kreską.

• Dow Jones: -1,28%
• S&P500: -0,99%
• NASDAQ: -1,28%

Dodatkowym problemem jest teraz to, że na wykresach tygodniowych powstały świece z długimi górnymi cieniami.

Te artykuły również Cię zainteresują
S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

W klasycznej analizie falowej korekty przypominające trójkąty mają strukturę a-b-c-d-e, dlatego mimo moich wcześniejszych nadziei na natychmiastowe wybicie i atak na nowe szczyty wszechczasów bykom przyjdzie jeszcze troszkę poczekać na dobre dla nich dni. Aktualnym celem rynku powinno stać się dolne ograniczenie rysowanego trójkąta.

Podsumowując jeszcze ubiegły tydzień proponuję zerknąć na wykres ALCOA. Walor podaniu wyników za pierwszy kwartał początkowo został mocno przeceniony jednak ostatni tydzień to już mocne odreagowanie i dobre dla byków rozstrzygnięcia. Spółka w ostatnich pięciu dniach podrożała o 2,36% i zniwelowała straty powstałe po wspomnianych wynikach. To dobrze świadczy o możliwościach strony popytowej, która może chcieć wypracować większą wzrostową korektę.

ALCOA - wykres H4
ALCOA – wykres H4

Po drugiej stronie znalazły się akcje GENERAL ELECTRIC, które przez cały tydzień znajdowały się w korekcie ubiegło piątkowego wystrzału w górę. W tym momencie spadki dotarły już w rejon luki cenowej z piątku 10 kwietnia, co powinno zacząć wspierać stronę popytową.

GENERAL ELECTRIC - wykres H4
GENERAL ELECTRIC – wykres H4

Na notowania poszczególnych indeksów, jak również ich komponentów będzie miała w tym tygodniu wpływ kontynuacja sezonu wyników amerykańskich spółek.

Poniedziałek:

 1. Po sesji – IBM

Wtorek:

 1. Przed sesją – DuPont
 2. Przed sesją – United Technologies
 3. Przed sesją -Verizon
 4. Po sesji – Yahoo

Środa:

 1. Przed sesją – Boeing
 2. Przed sesją – Coca-Cola
 3. Przed sesją – McDonald’s
 4. Po sesji – AT&T
 5. Po sesji – Facebook

Czwartek:

 1. Przed sesją – 3M
 2. Przed sesją – Altria Group
 3. Przed sesją – Caterpillar
 4. Przed sesją – P&G
 5. Po sesji – Google
 6. Po sesji – Microsoft

W przypadku dużych odchyleń od rynkowego konsensusu możliwe są oczywiście podwyższone wahania się kursów – na co na pewno należy zwrócić szczególną uwagę.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here