stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduKoniec tygodnia, który na rynkach finansowych uznawany jest za jeden z najspokojniejszych i najmniej aktywnych (w związku z przerwą świąteczną i noworoczną) przyniósł osłabienie kursu złotego w stosunku do głównych środków płatniczych Starego Kontynentu. PLN najsilniej traci wobec euro (EUR) oraz franka szwajcarskiego (CHF), deprecjacja jest widoczna również w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) oraz funta szterlinga (GBP). Kursy walut w weekend kształtują się następująco: euro 4,2983, dolar 3,7578, frank 3,8179 i funt 4,7754.


Kurs euro (EUR) najwyżej od końca listopada

Notowania europejskiej waluty w piątkowy poniedziałek testowały obszary okolic 4,27 zł, jednak w przeciągu 48 godzin umacniały się w stosunku do złotówki o 3 grosze i w sobotę (29 grudnia) EUR/PLN testuje poziomy obserwowane ostatni raz w drugiej połowie listopada. Zamknięcie nad zaznaczoną na zielono strefą mogłoby oznaczać, że kurs euro będzie nadal umacniał się wobec złotego, a docelowy poziom tych umocnień wypada na wysokości 4,33 zł.

kurs euro EUR 29 grudnia

Kurs franka (CHF) nie był tak wysoko od września 2018

Weekendowe osłabienie kursu złotówki wobec franka szwajcarskiego dało się wyraźnie odczuć, bowiem notowania dynamicznie wybijały dotychczasowy zakres konsolidacji i grudniowe maksima, testując poziomy pod 3,84 zł, które ostatni raz były obserwowane w pierwszej połowie września. Kontynuacja tego ruchu może spowodować, że kurs franka przetestuje 3,86 zł, czyli tegoroczne maksima.

kurs franka CHF 29 grudnia

Kurs dolara (USD) nadal w konsolidacji

Weekend przynosi osłabienie złotego również wobec dolara, jednak następuje to po teście grudniowych minimów pod 3,75 zł. Kurs dolara radzi sobie najgorzej wobec złotówki w tym momencie i niewiele wskazuje, że przed końcem roku wybije istotne opory na wysokości 3,81 lub 3,84 zł.

kurs dolara USD 29.12

Kurs funta (GBP) w górę, jednak nadal w ramach poziomów technicznych

W ostatni weekend 2018 roku do złotego zyskuje również kurs funta, wybijając w weekend zakres kanału spadkowego (zaznaczonego przerywaną, jasnoniebieską linią). Cenę w ryzach nadal trzymają jednak dołki z drugiej połowy września na wysokości 4,78 zł i dopiero ich wybicie będzie oznaczało chęć mocniejszej deprecjacji PLN wobec GBP. Istotny opór znajduje się na 4,83 gdzie przebiega średnia ruchoma oraz na 4,86 zł, gdzie rozpoczął się obecny trend umacniający złotówkę.

kurs funta GBP 29.12

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here