stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduZłotówka w minionym tygodniu traciła do wszystkich głównych walut, jedynie kurs dolara osuwał się na południe. Kurs euro zamknął się na 10-dniowych maksimach, kurs funta na 2-letnich szczytach, a kurs franka na poziomach ze stycznia. Sprawdź kursy walut w weekend przed początkiem nowego tygodnia!


Kurs euro zamyka się najwyżej od 10 dni, EUR/PLN pokonuje istotny opór

Europejska waluta kończyła miniony tydzień na poziomie 4,3372, co jest najwyższym zamknięciem od 13 lutego. Dodatkowo kurs euro zamykał się powyżej istotnego oporu, który jeżeli zostanie trwale pokonany, może przynieść dalsze umocnienie EUR/PLN.

kurs euro 23 lutego 2019
Kurs euro nad istotnym oporem w stosunku do złotego. Źródło: Tradingview.com

Ostatnie dwie próby wybicia zaznaczonej na granatowo strefy kończyły się jednak nieudanie (w listopadzie), sprowadzając notowania w efekcie do 4,27 zł.

USD/PLN nad 3,82, kurs dolara ciągle nie potrafi wybić ważnego oporu

Tydzień na minus do złotego kończył kurs dolara. Notowania USD/PLN nie są w stanie pokonać istotnego oporu na wysokości 3,84 zł, który był testowany pierwszy raz od listopada. Ostatni kontakt z poziomem doprowadził cenę do 3,73 zł (istotny poziom wsparcia wzmacniany przez średnią 200-okresową):

kurs dolara 23 lutego 2019
Kurs dolara poniżej 3,83 zł. Źródło: Tradingview.com

Notowania USD/PLN w tym momencie przesuwają się w relatywnie wąskiej konsolidacji 3,80-3,84 zł i dopóki cena nie pokona tego zakresu kurs dolara powinien nadal przesuwać się bokiem.

Kurs funta z najwyższym zamknięciem od dwóch lat. GBP/PLN po 4,99 zł

GBP/PLN w piątek testował poziom 5 złotych, który ostatni raz obserwowano niemal dwa lata temu. Jednocześnie przed weekendem kurs funta zamykał się powyżej poziomu 4,99 zł, a zamknięcie na tak wysokich pułapach miało miejsce ostatni raz w maju 2017 roku:

kurs funta 23 lutego 2019
Kurs funta do złotego nie był tak wysoko od dwóch lat. Źródło: Tradingview.com

5 złotych stanowi jednak naturalny opór (psychologiczną barierę), w związku z tym dopóki nie zostanie trwale pokonany, funt może osłabiać się do złotego. Pierwszy istotny poziom wsparcia znajduje się na wysokości 4,95 zł, gdzie przebiegają maksima z października i listopada.

CHF/PLN również w górę, kurs franka zamyka się na styczniowych maksimach

Kurs franka szwajcarskiego w piątek zamykał się powyżej poziomu 3,82 zł, co jest najwyższym zamknięciem od pierwszej połowy stycznia. Wybija również strefę oporu, co pozwala liczyć inwestorom na dalszą aprecjację CHF/PLN w kierunku 3,84 zł (tegoroczne szczyty):

kurs franka 23 lutego 2019
Kurs franka szwajcarskiego do złotego. Źródło: Tradingview.com

W szerszej perspektywie CHF/PLN ma przed sobą jeszcze szczyty na 3,86 (z sierpnia i września), ewentualny spadek pod 3,80 zł, dałby natomiast możliwość spadków w kierunku 3,74 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here