zwinięte banknoty 100 PLNNotowania polskiego złotego przez cały obecny jeszcze tydzień stały pod znakiem dużej niepewności. Kurs polskiego złotego umacniał się do części walut, do innych tracił, czego powodem były napływające na rynki dane makroekonomiczne – m.in opublikowana inflacja z Polski czy wahania w strefie euro. Kurs USD/PLN zamknął się w okolicach 3,79 zł zatrzymując się na istotnym wsparciu cenowym. Para EUR/PLN wyhamowała spadki w okolicach ceny 4,29 zł, podczas gdy kurs funta szterlinga zamyka się w przedziale 5,04 zł. Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego kończy sesję handlową w okolicach poziomu 3,78 zł. Sprawdź kursy walut w weekend przed początkiem nowego tygodnia!


Kurs euro do złotego pozostaje w konsolidacji

Kurs euro w tym tygodniu tak naprawdę wiele zrobił – cena oscylowała pomiędzy poziomami 4,31 zł – 4,29 zł, nie ingerując w obecny układ waluty z perspektywy jednodniowej. W tym momencie wyraźnie zbudowało się wsparcie na walucie własnie w okolicach omawianego już dolnego ograniczenia – 4,29 zł i dopiero finalne przełamanie poziomu mogłoby wywołać większą falę dalszych spadków. To oznaczałoby dalsze umocnienie polskiego złotego wobec kursu euro. Jeśli do wybicia wsparcia nie dojdzie, wówczas oczekiwać się będzie dalszej konsolidacji na strefie widocznej na poniższym wykresie. Kurs euro nie jest jeszcze na tyle silny, aby oczekiwane były mocniejsze wzrosty na parze EUR/PLN.

wykres EURPLN D1 16.03.2019
EURPLN D1 16.03.2019

Kurs dolara do złotego cofa ze szczytu

Na kursie dolara do złotego (USD/PLN) widocznie zawężające się zasięgi pary – to może wskazywać, że w niedługim czasie oczekiwane będzie przełamanie dolnego lub górnego ograniczenia i możliwość wywołania większego ruchu. W tym momencie jeśli szacować większe prawdopodobieństwo kierunku wybicia zdaje się, że para USD/PLN może zrobić to dołem. Ciągle odwiedzana strefa 3,79 (3,79264) widoczna na poniższym wykresie może zostać w ciągu najbliższych sesji handlowych wybita co mogłoby oznaczać umocnienie się kursu polskiego złotego wobec kursu dolara amerykańskiego. Celem dla pary byłby wówczas poziom 3,77 zł oraz 3,73 zł.

WYKRES USDPLN D1 16.03.2019
USDPLN D1 16.03.2019

Kurs franka bez wyraźnego kierunku

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego zamyka swoje notowania na przedziale cenowym 3,78 zł (3,78803) co oznacza dla pary CHF/PLN dotarcie do lokalnej strefy oporu. W tym momencie oczekuje się od pary rozstrzygnięcia – czy wybicie strefy nastąpi, czy para zareaguje klasycznie na poziom oporowy. Jeśli miałoby dojść do wybicia, wówczas oznaczałoby to osłabienie się kursu polskiego złotego wobec szwajcarskiego franka a celem dla pary byłby poziom 3,82 zł. Jeśli natomiast para z tego miejsca zareaguje klasycznie, co wydaje się na chwile obecną bardziej możliwe – wówczas zejście w okolice 3,77 zł powinno być dla pary formalnością.

WYKRES CHFPLN D1 16.03.2019
CHFPLN D1 16.03.2019

Kurs funta ponownie poniżej 5 zł

Funt podczas notowań w piątek ponownie podbił do strefy, z którą najwyraźniej para GBP/PLN nie może sobie poradzić – ceny 5,04 zł. Obserwując parę z perspektywy dziennego wykresu, wyraźnie widać, iż zbudowany opór cenowy 5,05 zł nadal nie pozwala kursowi funta nadal umacniać się wobec polskiego złotego – co sprawia, że dotychczas każdorazowe podejście kończy się klasyczną korektą ze strefy oporu. Nadal para w ciągu najbliższych sesji będzie próbowała sforsować tę strefę, jednak na chwilę obecną zdaje się, że poziomy 4,97 zł do 5,05 zł będą najbardziej aktywną strefą w przeciągu najbliższych sesji handlowych.

WYKRES GBPPLN D1 16.03.2019
GBPPLN D1 16.03.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here