Złotówka i dwa złoteZłotówka nie może zaliczyć minionego tygodnia do udanych, traciła bowiem do wszystkich głównych konkurentów. Kurs euro testował wielomiesięczne maksima, kurs dolara nie był tak wysoki od 2 lat, a kurs funta i kurs franka utrzymywały się na historycznie wysokich poziomach. Sprawdź jak kształtują się kursy walut w weekend, 16 lutego 2019 roku i jakie zmiany przyniesie ze sobą przyszły tydzień


Kurs euro kończy tydzień pod istotnym oporem, EUR/PLN będzie spadał?

Podczas piątkowej sesji kurs euro chwilowo tracił do polskiego złotego, ostatecznie jednak miniony tydzień kończył się nad 4,33 zł (zaraz pod istotnym oporem) blokującym wzrosty od lipca zeszłego roku. Wszystkie ostatnich pięć kontaktów z poziomem powodowało osunięcie EUR/PLN co najmniej do 4,27 zł, czy tym razem będzie inaczej?

kurs euro 16 lutego 2019
Kurs euro do złotego testował ponownie istotny poziom oporu. Źródło: Tradingview.com

Układ średnich ruchomych pokazuje, że kurs euro jest mocno wyprzedany, oddalając się od ich siatki. Zgodnie z opinią analityków powinno to doprowadzić w kolejnych tygodniach do korekty spadkowej EUR/PLN. Scenariusz ten potwierdza utrzymywanie się ceny pod 4,33 zł – gdyby poziom został jednak wybity, wtedy sytuacja na wykresie może ulec zmianie.

USD/PLN z sygnałem sprzedaży? Kurs dolara odrzuca 3,85 zł

W minionym tygodniu kurs dolara testował niemal dwuletnie maksima podchodząc pod poziom 3,86 zł. Wzrosty zostały jednak odrzucone i tydzień kończył się ostatecznie pod 3,84 zł (ważny poziom oporu, który wyznacza górne ograniczenie wielomiesięcznej konsolidacji).

kurs dolara 16 lutego 2019
Kurs dolara do złotego z sygnałem sprzedażowym. Źródło: Tradingview.com

Na powyższym wykresie ostatnia ze świec (piątkowa) posiada bardzo długi górny knot i praktycznie brak korpusu. W analizie technicznej formacje tego typu określa się mianem odwrócenia (stosowane nazwy to pin bar lub odwrotny młot), które mogą sygnalizować chęć zmiany głównej tendencji rynkowej. W przypadku USD/PLN, po wzrostach z ostatnich dwóch tygodni, mógłby być to sygnał do spadków w nowym tygodniu. Dopóki cena utrzymuje się pod 3,84 zł, jest to jak najbardziej prawdopodobne.

Kurs funta w górę i w dół, GBP/PLN nie potrafi pokonać 4,95 zł

GBP/PLN kończył tydzień pod poziomem 4,95 zł, testując jednak w minionym tygodniu również okolice 4,90 zł. Wzmożona zmienność była wywołana ogólną słabością złotego oraz zamieszaniem wokół Brexitu. Podobnie jak w przypadku dwóch wcześniej omawianych walut, kurs funta również utrzymuje się pod ważnym, wielomiesięcznym oporem i dopóki nie zostanie pokonany, złotówka ma szansę na odrobienie strat.

kurs funta 16 lutego 2019
Kurs funta kończy tydzień pod 4,95 zł. Źródło: Tradingview.com

Od początku lutego kurs funta zyskuje do złotówki niemal 2%. Zdaniem analityków zyski te mogą zostać jednak zniesione, a GBP/PLN ma szansę na ponowne przetestowanie 4,86 zł.

CHF/PLN w potrzasku, kurs frank nie potrafi wybić 3,82 zł

5 dni prób i każda z nich zakończyła się fiaskiem. Kurs franka przez cały miniony tydzień próbował wybijać poziom 3,82 zł, ostatecznie kończąc jednak sesje poniżej. Podobnie było w piątek, w efekcie czego nowy tydzień otworzy się neutralnie.

kurs franka 16 lutego 2019
Kurs franka bez wyraźniejszego kierunku w minionym tygodniu. Źródło: Tradingview.com

Nie zmienia to faktu, że CHF/PLN utrzymuje się nad 3,81 zł, czyli nad górnym ograniczeniem konsolidacji. To powinno zapewniać istotne wsparcie przed silniejszymi spadkami i stanowić bazę do ruchów aprecjacyjnych, między innymi w kierunku 3,84 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here