Kurs Bitcoina dociera do poziomu 3920 dolarów

W tym tygodniu kursy kryptowalut wzrastały, a najstarsza z nich (BTC) wyznaczyła wczoraj szczyt na poziomie 3947 USD. Jednak zamknięcie sobotnie sesji miało miejsce pod oporem na 3920, a zatem można uznać ten opór za wciąż obowiązujący.

W przypadku odbicia, kurs Bitcoina może ponownie zmierzać do wsparcia w okolicach 3711 USD. Alternatywnie, pokonanie oporu otwierałoby drogę dalszym wzrostom w kierunku ostatnich maksimów na 4189 – 4240 USD.

Patrząc szerzej, notowania najstarszej kryptowaluty poruszają się w zakresie handlu z grudnia 2018 roku. Dopóki kupujący lub sprzedający nie pokonają skutecznie ekstremów tego zakresu, trudno mówi o potencjale do dłuższego ruchu kierunkowego.

kursy-kryptowalut-10-marca-4
Źródło: TradingView.com

Ethereum (ETH) konsoliduje ponad wsparciem

Kurs Ethereum (ETH) odbił w tym tygodniu od lokalnego wsparcia w pobliżu 125 dolarów. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, 5-go marca utworzyła się świeca popytowa, a kolejnego dnia przetestowany został poziom 140 dolarów. Jednak w trakcie następnych sesji entuzjazm przygasł i notowania zaczęły konsolidować.

Po pokonaniu poziomu 140 dolarów, ETH może kierować się do oporu blisko 160 dolarów, gdzie skupione są maksima z grudnia 2018 oraz stycznia i lutego br. Od dołu przed spadkami wciąż bronić może lokalne wsparcie na 125 USD. Nieco niżej znajduje się natomiast linia trendu wzrostowego biegnącą od ubiegłorocznych minimów.

kursy-kryptowalut-10-marca-3
Źródło: TradingView.com

Kurs Ripple (XRP) płasko w wąskim zakresie

Można śmiało powiedzieć, że na notowaniach Ripple (XRPUSD) nie dzieje się nic ciekawego. Kurs kryptowalut należącej do Ripple Labs porusza się około 5-centowym zakresie sesji z 24 lutego 2019 roku.

Ostatnie dni prezentują na przemian niewielkie ruchy w górę i w dół, gdzie średnie kroczące (EMA 10/20) na wykresie dziennym poruszają się płasko w jednej linii. Dopóki nie uda się pokonać obszaru oporu w pobliżu 35 centów lub wsparcia na 30 centach, sytuacja pozostanie bez zmian.

kursy-kryptowalut-10-marca-2
Źródło: TradingView.com

Litecoin (LTC) w trendzie wzrostowym. Wczoraj kosztował 59 dolarów

O ile w przypadku omawianych wyżej kryptowalut można mówić o maraźmie, odmienna sytuacja ma miejsce na notowaniach Litecoina. Kurs LTC po wyznaczeniu dołka w grudniu ubiegłego roku zaczął się umacniać, co doprowadziło do utworzenia trendu wzrostowego, gdzie dołki i szczyty rysują się na coraz wyższych poziomach.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, wspomniany trend przyspieszył w lutym, a wczoraj kryptowaluta LTC wyznaczyła nowe maksima na poziomie 59 dolarów. Kupującym udało się tym samym przekroczyć szczyt z listopada 2018 roku.

Jeśli dynamika wzrostów miałaby zostać utrzymana, cena powinna poruszać się ponad przyspieszoną linią trendu biegnącą od dołka z 8 lutego br. W przypadku przełamania tego wsparcia, kurs Litecoina może osuwać się do strefy wsparcia horyzontalnego między 42,40 – 39,60 USD oraz linii trendu prowadzonej od ubiegłorocznych minimów.

kursy-kryptowalut-10-marca-1
Źródło: TradingView.com

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here