Naga MarketsJako twórca  analiz weekendowych publikowanych na  w ramach współpracy projektu tylkopriceaction.pl  z portalem Comparic.pl  „pozazdrościłem” Łukaszowi Nowackiemu, który w swoim autorskim cyklu publikuje wykresy bez komentarza, bowiem „jeden obraz wart jest tysiąca słów” i po co wyręczać traderów w interpretacji ceny?

Domyślam się, że intencją Pana Łukasza jest nie tylko zachęcanie odbiorców analiz (pamiętajmy, że sam wykres z dowolnymi adnotacjami jest już analizą!) do rozwijania własnych umiejętności interpretacji ceny, lecz również chodzi o   realizację zasady prostoty, tj. by nasz sposób rozumienia dynamiki ceny nie był przesadnie skomplikowany. „Keep it simple” jak często podpowiada Niala Fuller.

Czy w takim razie chciałbym zrezygnować z własnej metody analizy wielointerwałowej i nagrań wideo?  Nie! Dalej będę w miarę sił robić to, co uważam za szukanie możliwie maksymalnej prawdy o danym rynku poprzez mozolne zestawianie wykresu miesięcznego, tygodniowego i dziennego z perspektywy price action.

Pomyślałem jednak, że nie zaszkodzi, by przed publikacją analizy weekendowej udostępnić zainteresowanym wykresy dzienne par głównych z perspektywy ascetycznej wersji price action. Do aktualnych wykresów, jako niewielką modyfikację fajnego pomysłu Pana Łukasza, dołączam wykresy sprzed tygodnia, by rozszerzyć percepcję zachowania ceny. I już więcej nie powiem ani słowa!

EURUSD

GBPUSD

USDJPY

USDCHF

Wszystkie materiały można śledzić pod tagiem tylko price action. Subskrybuj kanał Comparic na YouTube, aby być na bieżąco z najnowszymi materiałami wideo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here