Naga Markets

Ciekawą walutą w ostatnim czasie jest Jen, który osłabia się w bardzo gwałtowny sposób, po rozwiązaniu rządu w Japonii. Głównym celem jaki stawiają sobie prawdopodobni zwycięzcy w wyborach 16.12 to osłabienie Jena i tym samym pomoc japońskim eksporterom. Ta wiadomość, złe dane z gospodarki Kraju Kwitnącej Wiśni, drastyczny spadek sprzedaży w Chinach spowodowany konfliktem o wyspy Senkaku, przemawiają za dalszym spadkiem Jena.

Najważniejszą parą z Jenem jest oczywiście USD/JPY. Wydaje się, że para ta znajduje się w trakcie III fali wzrostowej (zakładam, że ten ruch nie jest ruchem korekcyjnym biorąc pod uwagę jego siłę).

Weekendowa analiza USD/JPY

Fala 3 prawdopodobnie się jeszcze nie skończyła

Przechodząc na niższy Time Frame i rozrysowując falę III ruchu z wykresu dziennego wychodzi na to, że fala III będzie się składała również z 5 podfal co jest dla niej typowe

Korekta zniosła 38,2% fali 3 z H1 i możliwe jest, że teraz czekają USD/JPY wzrosty w postaci fali 5.

Weekendowa analiza USD/JPY

Zasięg fali 5 prognozuje się robiąc projekcję fal 1-3 od dołka korekty 4 – typowe cele to 38,2%, 61,8% oraz 100%. Również wykonuje się projekcję długości fali 1 od dołka korekty 4 – tutaj typowym zasięgiem jest 100% fali 1.

Jeśli charakterystyczne poziomy nakładają się, wzmacnia to poziom. Tak dzieje się w okolicach 84,20 – 84,45. To właśnie może być cel następnej fali wzrostowej na USD/JPY

Zasięg ten będzie celem jednocześnie dla fali 5 z H1 oraz fali III z D1

Weekendowa analiza USD/JPY

Na 84,20 znajduje się również opór: szczyt korekty wzrostowej z marca tego roku.

Można jeszcze wykonać prognozę dla fali III z D1. Tutaj typowym celem jest 162% projekcji fali I od dołka korekty II. Poziom ten znajduje się dokładnie tam gdzie pozostałe!

Reasumując: Nałożenie się oporu, 2 typowych zasięgów fali 5 oraz zasięgu fali III powodują, że poziom ten powinien być bardzo silnym oporem i prawdopodobnie USD/JPY nie pokona go w trakcie obecnego impulsu.

Jeśli w ogóle go pokona to prawdopodobnie dopiero po większej korekcie

Weekendowa analiza USD/JPY

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPoranna analiza EUR/USD 23 listopada 2012
Następny artykułKomentarz z dnia 26 listopada 2012
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here