Naga MarketsWeekend majowy na rynkach. Uważaj na zamknięte giełdyRazem z Polską, 1 maja świętują w piątek przedstawiciele wielu państw z różnych kontynentów. Mowa tutaj o co najmniej kilkudziesięciu krajach – w związku z czym dzisiejsza sesja na rynkach zapowiada się stosunkowo spokojnie.

  • 1 maja to dzień bez handlu w związku obchodami Dnia Pracy w wielu krajach na całym świecie
  • W związku z tym z funkcjonowania wyłączone są między innymi giełdy w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Chinach, czy też Polsce
  • Część instrumentów pochodnych (w tym CFD) może być w związku z tym inaczej kwotowana, warto zachować szczególną ostrożność.

Historia Święta (Dnia) Pracy

Święto wprowadziła w 1889 roku II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 roku w Chicago, w Stanach Zjednoczonych, kiedy to zorganizowanego strajk będący częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Święto Pracy czy też Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy zwany jest także 1 Maja. To międzynarodowe święto klasy robotniczej, które na świecie obchodzone jest już od roku 1890. Mimo, że w Polsce od samego początku obchodzono Święto Pracy to nie zawsze było to legalne. Dzień ten stał się świętem państwowym bowiem dopiero w 1950 roku.

Biorąc pod uwagę, że z pośród zaplanowanych na dziś publikacji makroekonomicznych wyróżnić można jedynie odczyty wskaźników PMI dla sektorów przemysłowych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, wydaje się, że zmienność na notowaniach popularnych walut będzie mocno ograniczona.

GPW bez sesji, handel w Londynie i USA normalnie

1 maja 2020 roku polska giełda przy ulicy Książęcej nie prowadzi notowań, podobnie niemiecka giełda we Frankfurcie. Dwa największe ośrodki – Londyn oraz Nowy Jork jednak normalnie funkcjonują. Inwestorzy szukający więc okazji handlowych na początku nowego miesiąca nie powinni mieć więc problemu ze znalezieniem interesujących ich rynków.

Warto zaznaczyć jednak, że 8 maja (za tydzień) Wielka Brytania obchodzi jeden z „wolnych dni bankowych”, kiedy LSE wstrzyma notowania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDAX30 i FTSE100 w ujęciu długoterminowym
Następny artykułCoverOne: Produkcja przyłbic uratowała firmę z Wrocławia i pozwoliła podwoić zatrudnienie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here