Naga Markets


Trzynasty tydzień 2015 roku nie zaskoczył. Po rewelacyjnym tygodniu, który opisywałem w poprzednią niedzielę przyszedł czas na wychłodzenie rynku.
Jedyne dane makro z polskiej gospodarki jakie napłynęły w tym tygodniu przedstawiały wysokość stopy bezrobocia w lutym. Informacja na poziomie 12% nie była zaskoczeniem i nie miała wpływu na zachowanie się GPW.

Wracając do notowań spójrzmy na statystyki dotyczące WIG20:
• Zmiana punktowa: -34.52
• Zmiana procentowa: -1.43%
• Liczba wzrostowych sesji: 1
• Liczba spadkowych sesji: 4
• Obroty: 2.75 mld zł
• Zakres wahań: 42.71

Największe spółki notowane na GPW w Warszawie zaliczyły w tym tygodniu spokojną korektę wzrostów. Jej zakres w dalszym ciągu nie jest na tyle duży, żeby byki mogły czuć niepokój.

WIG20 - wykres dzienny
WIG20 – wykres dzienny

Na wykresie dziennym widzimy, że spadki dotarły w rejon dość ważnego wsparcia, którym są maksima z 2 marca. Indeks niemal z aptekarską precyzją zatrzymał się właśnie na tych poziomach.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

Na wykresie godzinowym widać dodatkowo, że przed ruchem w górę byki powstrzymuje luka bessy ukształtowana w czwartek. Myślę, że jeśli kupujący przewidują kontynuację wzrostów to znajdujemy się aktualnie w dobrym do tego miejscu. Poziom maksimów z 2 marca jest wspierany tutaj przez zniesienie Fibonacciego.

Najsłabszym indeksem na GPW był zdecydowanie MWIG40, który stracił w przeciągu ostatnich pięciu dni aż 2,52%. Wszystkie pięć sesji tego tygodnia dla spółek średnich kończyły się pod kreską.

MWIG40 - wykres dzienny
MWIG40 – wykres dzienny

Jak widzimy na wykresie dziennym, MWIG40 po nieudanej próbie wyjścia w górę spadł poniżej poziomu maksimów z września. Nie jest to oczywiście fakt świadczący o sile tego rynku. W efekcie pojawia się spore ryzyko rozbudowania korekty wzrostów zapoczątkowanych w połowie stycznia.

Indeks małych spółek zachowywał się lepiej, tracąc tylko 1,53%. SWIG80 zaliczył przy tym cztery spadkowe sesje.

SWIG80 - wykres dzienny
SWIG80 – wykres dzienny

Małe spółki prezentują się też znacznie lepiej na wykresie dziennym. Spadki zatrzymały się powyżej szczytu z czerwca ubiegłego roku. Na uwagę zasługuje fakt, iż poziom ten był już raz bezskutecznie atakowany przez niedźwiedzie w pierwszej połowie marca. Na pewno zwiększa to jego znaczenie.

Pomijając spółki groszowe (POLIMEXMS i jego 75% wzrostu) najmocniejszym walorem ubiegłego tygodnia był WADEX, rosnąc o 58,18%. Udanym tygodniem poszczycić się też może INDYGO, które zdrożało 52,31%.
Najsłabszymi walorami na GPW w ostatnim tygodniu były REDWOOD tracąc równo 30% oraz PRÓCHNIK, który oddał 29,90% swej wartości.

Z obserwowanych przeze mnie spółek:
• Wzrosło: 182
• Nie zmieniło wartości: 36
• Spadło: 253

TYDZIEŃ 13 - STATYSTYKA RYNKU
TYDZIEŃ 13 – STATYSTYKA RYNKU


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here