Naga Markets

Bitcoin cc, kryptowaluty ccFirma Morning Consult przeprowadziła ankietę wśród Amerykanów po upadku FTX, by zbadać ich sentyment do Bitcoina. Okazuje się, że klęska giełdy Sama Bankmana-Frieda wzmocniła negatywne odczucia do czołowej wirtualnej waluty ze strony niektórych obserwatorów rynku. Według uśrednionej prognozy od osób nieposiadających kryptowalut cena BTC może spaść nawet do 11,5 tys. dol. w najbliższym czasie. 

Osoby niesposiadające Bitcoina prognozują spadki

Według raportu opublikowanego przez Morning Consult ostatnie wydarzenia, jakie rozegrały się na rynku wirtualnych walut, wpłynęły negatywnie na poglądy obserwatorów tej branży. Osoby nieinwestujące w kryptowaluty zaczęły wykazywać do nich większą niechęć ze względu na mocne spadki cenowe. 

Upadek FTX zepchnął kurs BTC do okolic 15,5 tys. dol. Podczas przeprowadzanego badania wśród społeczności między 15 a 17 listopada br. cena tej kryptowaluty znajdowała się w pobliżu 16 tys. dol.  Ankietowani nieposiadający Bitcoinów uznali, że w ciągu kolejnych 6 miesięcy może ona osunąć się do okolic 11,5 tys. dol.

Nieco mniej pesymistyczne predykcje przedstawili inwestorzy wirtualnych walut biorący udział w badaniu. W ich opinii kurs powinien nieznacznie wzrosnąć od ówczesnych poziomów do 17,5 tys. dol. 

Eksperci zaznaczyli, iż najnowsze prognozy od ankietowanych są znacznie niższe, niż te pochodzące z początku br. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Czołowa kryptowaluta mocno potaniała

Tylko w obecnym r. Bitcoin stracił około 60% wartości. Od swojego szczytu wszech czasów z listopada 2021 r. jego cena zmniejszyła się zaś o blisko 75%. Aktualnie BTC handluje w pobliżu 16,8 tys. dol. za monetę. 

Bossa

Mimo dużego zaniepokojenia upadkiem FTX oraz konsekwencjami, jakie wywarł on na rynek, 38% ankietowanych zaznaczyło, że ta klasa aktywów będzie nadal istnieć za 10 lat. Właściciele kryptowalut wykazywali większą pewność siebie, ponieważ 74% z nich stwierdziło, iż przetrwają one do końca dekady.

Obecnie amerykańscy konsumenci wykazują mniejsze skłonności do kupna wirtualnych walut w trakcie trwającej bessy niż przed pojawieniem się informacji o problemach FTX. Jedynie 21% dorosłych Amerykanów zadeklarowało, że kupi kryptowalutę w grudniu br., w porównaniu do 25% w październiku i 26% ankietowanych ze stycznia br. 

Właściciele wirtualnych walut wydają się bardziej stabilni w swoich planach inwestycyjnych. Nie panikowali oni aż tak bardzo na początku kryptowalutowej zimy i nie wykazują dużego lęku teraz. Niewielu takich inwestorów zdecydowało się na zaniechanie zakupów w grudniu. Aż 64% ankietowanych właścicieli tej klasy aktywów wykazało gotowość do dalszej akumulacji. Osoby te patrzą bowiem na BTC i podobne kryptowaluty w zakresie długoterminowym.

Branża potrzebuje regulacji

Wydarzenia, jakie rozegrały się na rynku kryptowalut w tym r. – w szczególności upadek ekosystemu Terry i giełdy FTX, który pociągnął na dno wiele innych przedsiębiorstw, pokazały, że sektor ten powinien zostać objęty odpowiednimi przepisami. Inwestorzy w szczególności domagają się tego, aby scentralizowane giełdy były zobowiązane do ujawniania swoich rezerw. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs USD/PLN cofa się przed decyzją RPP do 4,46 zł. Dane z USA osłabiły dolara
Następny artykułBank Kanady podnosi stopy proc. do najwyższego poziomu od 2008 r. To już 7. podwyżka z rzędu
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.