Naga MarketsBitcoin (BTC) będzie w portfelu nawet 5% spółek giełdowych, uważa analityk WedbushWedług Dana Ives z Wedbush Securities strategiczna akceptacja Bitcoina (BTC) przez Teslę będzie miała dramatyczny wpływ na adopcję tego cyfrowego aktywa przez korporacje. Tymczasem, cena BTC/USD spadła pod poziom 50 000 USD.

  • Ekspozycja Tesli na bitcoin to „nie tylko moda” – uważa Ives
  • Według Wedbush Securities od 3 do 5 proc. spółek giełdowych zainwestuje w BTC w ciągu 1-1,5 roku
  • Cena bitcoina spadła dziś pod poziom 50 000 USD

Tesla podwoi inwestycję w bitcoina?

W poniedziałkowym wywiadzie dla CNBC Ives powiedział, że ekspozycja Tesli na bitcoin to „nie tylko moda”, ale część długoterminowej strategii, która jest napędzana tezą inwestycyjną i biznesową.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Myślę, że Tesla podwoi swoje inwestycje w bitcoiny – powiedział Ives.

– Bez wątpienia jest to coś, w co Musk i Tesla zamierzają się mocno zagłębić, ponieważ robią to nie tylko z perspektywy inwestycji, ale z perspektywy transakcji – kontynuował Ives.

Analityk odnosił się do niedawnej decyzji Tesli o przeznaczeniu 1,5 miliarda USD na bitcoina i rozpoczęciu akceptowania cyfrowego zasobu jako formy płatności. W czasie wywiadu Tesla zarobiła około 1 mld USD papierowych zysków na handlu BTC.

– To więcej niż osiągnęli z zysku ze sprzedaży wszystkich pojazdów elektrycznych w 2020 roku – powiedział.

Wedbush Securities uważa, że ​​od 3 do 5 proc. spółek giełdowych wpadnie w króliczą norę bitcoina w ciągu najbliższych 12 do 18 miesięcy, chociaż ich adopcja będzie ograniczona tylko do inwestycji, powiedział Ives. Jest mało prawdopodobne, aby próg 5 proc. został przekroczony bez większej jasności regulacyjnej wokół BTC.

– Mania na bitcoina „nie jest naszym zdaniem modą, ale raczej początkiem nowej ery na froncie waluty cyfrowej – powiedział Ives.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Korekta na BTC/USD

Elon Muska w swoich ostatnich tweetach wspominał o tym, że cena bitcoina i ethereum wydaje się wysoka. Nie trzeba było długo czekać na korektę wzrostów.

Jak widać na powyższym wykresie, wczoraj notowania BTC/USD skutecznie przetestowały dynamiczne wsparcie w postaci 20-dniowej średniej. Dziś natomiast spadek się pogłębia i otwarte pozostaje pytanie, czy wsparcie wytrzyma napór ze strony niedźwiedzi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here