Naga MarketsJuż w najbliższy czwartek będziesz mieć okazję poznać różnice pomiędzy automatyczną strategią a inwestowaniem indywidualnym. Dzięki szkoleniu poznasz różnice między jednym a drugim podejściem, co pozwoli odpowiedzieć na pytanie, które rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie?

Inwestowanie indywidualne

Znaczna większość traderów rozpoczyna swoją przygodę z inwestowaniem od handlu manualnego. Oznacza to, że handlujemy bez jakiegokolwiek automatu. Spekulacja odbywa się za pomocą ręcznego otwierania pozycji. Ma to swoje niewątpliwe plusy wynikające chociażby z faktu, że każda osoba, która posiada chociażby podstawową umiejętność obsługi komputera będzie zdolna do otwarcia pozycji na platformie transakcyjnej. Dzięki indywidualnemu podejściu możliwe jest osiągnięcie ponadprzeciętnej stopy zwrotu.

Podstawowym minusem takiego rozwiązania jest fakt, iż spekulant ma możliwość otwierania nowych pozycji tylko i wyłącznie wówczas, gdy znajduje się fizycznie przed platformą (bądź aplikacją w telefonie).

Strategia automatyczna

Mówiąc o strategii automatycznej bardzo często pojawiają się wyobrażenia Expert Advisor, bądź też różnorakich algorytmów, które otwierają pozycję w zdefiniowanym wcześniej momencie rynkowym. Bez wątpienia tego typu algorytmy, jak najbardziej działają i mają ogromną przewagę rynkową.

Jednakże warto również wziąć pod uwagę sytuacje, w której strategia automatyczna nie opiera się na algorytmie, tylko na odpowiednio skonstruowanym produkcie, który ogranicza nasze ryzyko inwestycyjne.

Szkolenie 

Strategia jest bardzo ważnym elementem tradingu, ponieważ określa wiele zmiennych procesu podejmowania decyzji. Możemy tworzyć własne strategie, możemy korzystać z już gotowych, możemy też automatyzować strategie lub wybierać bardziej złożone produkty inwestycyjne, w których po naszej stronie jest tylko wpłata środków. Jak poruszać się po tym wszystkim? Co wybrać? Na co uważać? Dowiedz się tego zapisując się na najbliższy webinar.

Zapisz się terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar nadal na fali, ale to funt jest dzisiaj rodzynkiem
Następny artykułBlok po 22 – 23 września 2020: EUR/USD, Ropa WTI
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here