Naga MarketsByk z Wall StreetRynek akcyjny w Stanach Zjednoczonych cieszy się największym zainteresowaniem, ze względu na wysoką płynność oraz niskie koszty. To właśnie w USA można handlować takimi gigantami, jak Apple, IBM, czy Bank of America. Rynek ten przyciąga zarówno krótkoterminowych spekulantów, jak również długoterminowych inwestorów. Czy polscy spekulanci są skazani na kontrakty CFD na amerykańskie akcje, czy mają także inne możliwości?

USA – największy rynek giełdowy na świecie

Pierwszym skojarzeniem ze spekulacją giełdową jest amerykański rynek papierów wartościowych. Słynna New York Stock Exchange przy Wall Street, najczęściej kojarzy się z miejscem, gdzie dziesiątki maklerów przekrzykują się wzajemnie, szukając drugiej strony transakcji. Oczywiście w tej tematyce wiele się zmieniło. Sama giełda –  jak to w przypadku większości parkietów – stała się miejscem, w którym możemy zobaczyć wielki serwer, niż floor na którym dochodzi do zawierania transakcji.

Wynika to z faktu, że obecnie zawieranie zleceń zostało przeniesione niemal w  100 % do sieci. Nie mniej jednak, pomimo sporych zmian w charakterze spekulacji na Wall Street, skojarzenia z giełdą nowojorską jest całkowicie adekwatne. Wynika to z faktu, że jest to największy rynek akcyjny na świecie.

Handel akcjami

Rynek amerykański jest największym rynkiem akcyjnym na całym świecie. Tysiące traderów każdego dnia szukają na nim okazji do zarobienia pieniędzy. Dzięki ogromnej ilości spekulantów z całego świata oraz firm inwestycyjnych, rynek w USA oferuje ogromną płynność oraz niskie koszty. Mówiąc „giełda amerykańska”, najczęściej myślimy o New York Stock Exchange (NYSE), która jest najstarszą giełdą w Stanach Zjednoczonych. Natomiast najpoprawniejszym terminem byłby termin „giełdy amerykańskie”. Poza wspomniana giełdą, która istnieje od przeszło 203 lat, istnieje wiele innych. NASDAQ, NYSE Arca, NYSE American, AMEX, BTS, CHX i wiele innych. Jak to jest możliwe?

Wynika to z faktu, że giełdy działają w sieci ECN, które są ze sobą połączone. Oczywiście, w związku z tym, należy mieć na względzie, że handlując bezpośrednio u brokera, który udziela dostępu do rynku akcyjnego w USA, w zależności od giełdy z której głębokości będziemy sięgać na danym walorze, może wystąpić różnica w opłatach i prowizjach. Dlatego też należy wziąć pod uwagę jakie konkretne papiery nas interesują oraz jak głęboki karnet jest nam niezbędny do realizowania naszej strategii inwestycyjnej.

Webinar

Już w czwartek o godzinie 18:00 odbędzie się szkolenie „Rynek Amerykańskich Akcji od Kuchni”, na którym będziesz mieć okazję poznać charakterystykę oraz specyfikę rynku w USA. Jednocześnie dowiesz się jakie szanse oraz zagrożenia codziennie na nim powstają oraz zobaczysz najciekawsze aktywa.

Zapisz się terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Wirecard za 1 euro? Bank of America obniża prognozę
Następny artykułMaxcom z stopą dywidendy przekraczającą 10 procent
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here