Naga MarketsWiele mówi się w ostatnim czasie o tym, że technologia blockchain zrewolucjonizuje niemal wszystkie gałęzie gospodarki. Coraz większe grono zwolenników nowych technologii uważa także, że kryptowaluty są przyszłością, że w chwili obecnej stanowią one ogromne zagrożenie dla sektora finansów i są jednym z największych konkurentów banków. Warto także wspomnieć, że coraz większą popularnością cieszy się Revolut, darmowa aplikacja na smartphone, dzięki której można uniknąć zbędnych kosztów związanych z przewalutowaniem środków. 


Ten londyński start-up od niedawna ma także swoją siedzibę w Polsce i jak się okazuje, chyba został już zauważony i uznany jako konkurencja przez banki. W ostatnich dniach coraz częściej spotkać możemy się bowiem z reklamami oferującymi jeden rachunek do wielu walut bez jakichkolwiek prowizji za przewalutowanie. Slogan reklamowy jednego z banków mówi: “ile na metce, tyle z konta”.

Czy tego chcemy, czy nie, podobieństwo do usług świadczonych przez Revolut jest w tym przypadku ogromne. Aby przekonać się czy podobne usługi bankowe faktycznie są konkurencyjne w porównaniu z Revolut należałoby oczywiście porównać jeszcze same kursy wymiany i spready. Jak już w jednym ze swoich artykułów zauważył Krzysztof Wiwatowski, największą zaletą korzystania z Revolut jest możliwość dokonywania płatności kartą (wirtualną lub fizyczną) bez żadnych dodatkowych opłat jakie narzucają banki (spready, prowizja). Waluty wymieniane są po kursie międzybankowym (interbank exchange rate), którego próżno szukać w jakimkolwiek kantorze czy banku.

“Wealth” – kolejna rewolucja od Revolut?

Londyński start-up przyznał, że w chwili obecnej ma już ponad 2 miliony użytkowników. Tak spore zainteresowanie tą platformą sprawiło, że jej twórcy postanowili wprowadzić na rynek kolejne rozwiązanie, które pozwoli użytkownikom inwestować w szereg firm notowanych publicznie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a także w inne instrumenty, w tym fundusze giełdowe (ETF) i opcje.

ETF-y są papierami wartościowymi, które pozwalają inwestorom inwestować w koszyk aktywów, takich jak akcje lub obligacje. Opcje to kontrakty dające inwestorom prawo, ale nie obowiązek, do kupna lub sprzedaży aktywów po ustalonej cenie i w ustalonym terminie, co pozwala na spekulację ceną lub zmniejszenie ryzyka.

Revolut podwoił liczbę użytkowników zaledwie kilka miesięcy po tym, jak ogłosił, że w listopadzie 2017 roku przekroczył próg miliona użytkowników. Planowany przez nią system handlu bez prowizji będzie konkurował z brytyjską firmą Trading212 i amerykańską firmą Robinhood.

“Przez wiele lat ludzie wstrzymywali się od inwestowania przez wysokie opłaty handlowe i nieporęczne interfejsy, dlatego Revolut dąży do tego, aby inwestycje były tanie, proste i całkowicie mobilne” – powiedział w rozmowie z CNBC Nikolay Storonsky, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy Revolut.

Kryptowaluty dostępne dla wszystkich

Przypomnijmy, że od niedawna, a dokładnie od 31 stycznia br. wszyscy użytkownicy revolut mogą także wymieniać swoje środki na kryptowaluty. Mimo, że usługa ta była dostępna zdecydowanie wcześniej, to mogli z niej skorzystać jedynie użytkownicy Premium. “Wprowadziliśmy tę funkcję, aby zburzyć mury i otworzyć świat kryptowalut wszystkim, nie tylko entuzjastom i technologom. Chociaż ta funkcja może nie być odpowiednia dla poważnych inwestorów, jest to łatwa i szybka droga dla wszystkich pozostałych.– czytaliśmy wówczas w oficjalnym oświadczeniu.

Usługa Revolut Crypto pozwala użytkownikom na bezproblemowe kupowanie, przechowywanie i wymianę kryptowalut w dowolnej z 25 walut, obsługiwanych przez aplikację. Aby zapewnić ekspozycję na kryptowaluty w ciągu kilku sekund, Revolut nawiązał współpracę z wieloma wiodącymi na rynku giełdami.

Obecnie platforma Revolut jest dostępna jedynie w Europie. Mimo, że największą popularnością cieszy się w Wielkiej Brytanii, to firma zamierza w ciągu kilku miesięcy rozszerzyć swoją działalność w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Singapurze, Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii.

Rewolut poinformował, że spodziewa się uruchomić nową platformę handlową w przyszłym roku i jest na wstępnym etapie jej budowy. Usługa będzie dostępna dla wszystkich klientów, również tych na nowych rynkach, na których planuje ekspansję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: JSW – trzecia próba wybicia
Następny artykułGuten Morgen DAX 07.06.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here