Naga MarketsWczoraj bitcoin miał kosztować ponad 88 000 USD. Model Stock-to-Flow (S2F) od PlanB zawiódł? Bitcoin odrabia dziś straty z poprzednich dwóch dni obecnego tygodnia. Na koniec wtorkowej sesji notowania BTC/USD spadły pod poziom 30 000 USD, co kwestionuje model wyceny stock-to-flow (S2F) spopularyzowany przez PlanB.

Model stock-to-flow zastosowany do bitcoina  

Model S2F jest uważany za jedną z wiodących wycen ilościowych pierwszej w historii waluty cyfrowej. Zakłada on, że deficyt niektórych aktywów lub towarów wpływa na jego cenę.Próba zastosowania modelu S2F do wyceny bitcoina wiążę się z tym, że BTC jest ograniczony ilościowo, podobnie jak towary, takie jak złoto, srebro itp. Istotą jest tu fakt, że aktywa takie jak bitcoin, złoto i srebro mają tylko ograniczone zastrzyki podaży w określonym czasie, w porównaniu z towarami takimi jak ropa, miedź i stal, gdzie przepływ dostaw jest wyższy i uważany za teoretycznie nieograniczony.

— Twórca modelu [PlanB] próbował przewidzieć stale rosnącą cenę bitcoina w oparciu o jego deficytowy charakter podobny do złota, gdyż również ma on wysoki stosunek stock-to-flow. W związku z tym hipoteza brzmi: wraz ze wzrostem stock-to-flowa bitcoina, jego cena również będzie rosła – wskazuje Johnny Lyu, CEO giełdy kryptowalut KuCoin Global.

Dodał, że takie modele są zwykle budowane na danych historycznych i chociaż niektóre okresowe trendy mogą pomóc w określeniu ogólnego kierunku rynku, konkretne trendy często mogą być trudne do wyśledzenia z wyprzedzeniem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rekordowo wysokie odchylenie modelu S2F

Model S2F prognozował, że na dzień 20 lipca (wtorek) br. cena bitcoina powinna plasować się na poziomie 88 531 USD. Jednak na żadnej giełdzie bitcoin nie był aż tak drogi. W rzeczywistości kurs oscylował w okolicach 1/3 prognozowanej ceny.

Na początku obecnego roku, PlanB sugerował, że bitcoin może osiągnąć poziom 450 000 USD przed końcem tego roku w najlepszym scenariuszu, a 135 000 USD w „najgorszym przypadku”. Ponadto model przewiduje, że BTC/USD osiągnie poziom 1 mln USD w lipcu 2025 roku.

Jak zauważył Lex Moskovski, dyrektor ds. inwestycji Moskovski Capital, ujemne odchylenie S2F – stosunek ceny rynkowej bitcoina do wskaźnika S2F – jest obecnie najwyższe w historii bitcoina.

PlanB powiedział, że ceny BTC odbiegające od modelu S2F sprawiają, że nawet on czuje się „trochę nieswojo”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here