Naga MarketsTzw. zrealizowana kapitalizacja bitcoina wzrosła powyżej rekordu z 2017 r., ale Ethereum walczy jeszcze o odzyskanie swoich dawnych szczytów.

  • BTC radzi sobie lepiej niż w 2017 r.? Pod kątem zrealizowanej kapitalizacji tak właśnie to wygląda.
  • Ethereum pozostaje niedowartościowane.
  • Co to mówi inwestorom?

Zrealizowana kapitalizacja bitcoina

Glassnode, agregator danych rynkowych dot. kryptowalut, opublikował dane wskazujące, że tzw. zrealizowana kapitalizacja bitcoina (BTC) wzrosła o ponad 50 proc. od czasu jej rekordowego poziomu z końca 2017 roku.

Miara zrealizowanej kapitalizacji mierzy wartość każdego BTC, kiedy był ostatnio przenoszony wewnątrz łańcucha. Należy jednak dodać, że wskaźnik nie bierze pod uwagę coinów na scentralizowanych giełdach.

Osiągnięty pułap bitcoina pod tym kątem wynosi obecnie 115 miliardów dolarów – 43 miliardy dolarów więcej niż pod koniec 2017 roku.

Inwestorzy liczą zyski

Z kolei według danych IntoTheBlock, ponad 72 proc. adresów BTC jest na plusie pod kątem inwestycji, a największa suma środków została dokonana w przedziałach cenowych od 1 040 do 5 285 USD i od 8 450 do 9 560 USD.

W przeciwieństwie do bitcoina, zrealizowana kapitalizacja Ethereum (ETH) w wysokości 26,3 miliardów dolarów wciąż jest daleka od poprzednich rekordów – obecnie jest o 25 proc. niższa niż rekord z 2018 roku wynoszący 35 miliardów dolarów.

Według Intotheblock 62 proc. adresów Ether generuje obecnie zysk, z czego największy udział został zakupiony za mniej niż 160 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here