Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

CAD aktualnie ma dobry okres, jak wylicza Credit Agricole w swojej najnowszej rekomendacji walutowej, dolar kanadyjski od ostatniego spotkania Bank of Canada zyskał średnio 1,57% w stosunku do pozostałych walut. Ten tydzień obfituje w ważne dla kanadyjskiej gospodarki odczyty makroekonomiczne. Czy CAD nadal będzie kontynuował wzrosty?


15 kwietnia, na ostatnim posiedzeniu BoC dostarczył nam powodów do wiary, że druga połowa 2015 roku może przywrócić Kanadyjczykom normalizację tempa wzrostu gospodarczego oraz inflacji. W lutym wyższe od oczekiwań PKB Kanady zostało przyćmione danymi na temat dynamiki wynagrodzeń w USA, które wywołało łagodne ożywienie amerykańskiej waluty. Credit Agricole zwraca jednak uwagę, że sam BoC nadal widzi cień zagrożenia dla przyszłego wzrostu w długim okresie.

Jutro zostanie podana informacja o stanie bilansie handlowym Kanady, na środę planowana jest publikacja najnowszych wyników PMI, w piątek z kolei poznamy aktualny stan rynku pracy w Kanadzie. Wskaźnik aktywności finansowej spadł już w kwietniu (do poziomu 49,7) i jak przewiduje Credit Agricole, utrzyma się on poniżej poziomu 50 także przy najbliższym odczycie. Analitycy banku zwracają również uwagę na piątkowe odczyty na temat rynku pracy, które co prawda mogą zostać przyćmione przez te z USA, jednak zdaniem Credit Agricole warto obserwować reakcję rynku na tą publikację.

x113

Więcej rekomendacji, oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here