Naga MarketsW zeszłym tygodniu nastąpił ciąg dalszy danych pokazujących przejściową słabość amerykańskiej gospodarki. Coraz częściej pojawiają się obawy, iż nie jest to tylko wpływ pogody, ale również odreagowanie mocnego przyspieszenia koniunktury w USA w 2 połowie 2013r. Jeżeli dane w tym tygodniu podtrzymają te obawy może to oznaczać, że odbicie danych w USA będzie łagodniejsze co oznacza dłuższy okres kontynuacji programu QE3.
Ponadto inwestorzy poznają dane z amerykańskiego rynku mieszkaniowego, które ostatnio mocno rozczarowują inwestorów. Do tego w styczniowym indeksie ISM składnik opisujący nowe zamówienia wyglądał bardzo źle, co powinno być odzwierciedlone w odczycie zamówień na dobra trwałe. Co do rewizji PKB w USA za 4kw wydaje się, że po rozczarowujących wynikach handlu zagranicznego konsensus mógł zostać sprowadzony zbyt nisko a jednoczesne zwiększenie zapasów może doprowadzić do niewielkiego pozytywnego zaskoczenia.
Tymczasem w poniedziałkowy poranek inwestorzy pozostają pod wpływem pozytywnych informacji z Niemiec. Wskaźnik nastrojów biznesowych(Ifo) wzrósł w lutym z 110,6 pkt do 111,3 pkt. Odczyt zaskoczył pozytywnie, bowiem inwestorzy oczekiwali odczytu na poziomie 110,6 pkt. Dobre dane makro z Niemiec powinny przełożyć się na kontynuację wzrostu notowań EUR/USD. Obecność byków powyżej 1,3750 otwiera im drogę w rejon 1,3822.

Ważne dane dla banków centralnych. Techniczne poziomy EURUSD i GBPUSD

 

Przy ważnym ograniczeniu podażowym znalazły się notowania GBP/USD. Kurs pary walutowej z pozytywnym skutkiem przetestował psychologiczny poziom 1,66. Wsparcie zostało wyznaczone na podstawie zniesienia Fibonacciego(38,2%). Jest to ważny poziom, dlatego na rynku może pojawić się kontra popytu. Docelowy zasięg wzrostu znajduje się na 1,6950.

Ważne dane dla banków centralnych. Techniczne poziomy EURUSD i GBPUSD

Autor: Krzysztof Wańczyk  ING SecuritiesConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza na zamówienie – LW Bogdanka
Następny artykułSpółka w trendzie wzrostowym – Indygo
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here