Naga Markets

Ważą się losy kontynuacji odbicia na akcjach Allegro Kurs akcji lidera branży e-handlu na krajowym rynku, spółki Allegro, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,85%. Akcje drożały o 0,34 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 40,64 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,02% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 40,20 zł. W sumie od połowy maja kurs wzrósł o ponad 50%.

Co dalej z odbiciem?

Notowania spółki mają za sobą bardzo udany przełom roku. Od połowy grudnia kurs Allegro wzrósł o blisko 30%. To sporo, mimo że nie zmienia szerokiego układu technicznego. Obecnie popyt zmaga się z pogorszeniem nastrojów na rynkach. Na wykresie cena oscyluje przy dolnej krawędzi niewielkiego kanału wzrostowego. Z uwagi na szerszy trend, jego opuszczenie dołem może zakończyć okres wzrostowej korekty.allegro 20.01.2022
Notowania Allegro 20.01.2022

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zgoda z Ukrainy

Komitet Antymonopolowy Ukrainy, jako organ antymonopolowy na Ukrainie, wydał zgodę na przeprowadzenie transakcji przejęcia Mall Group i WE|DO przez Allegro, podała spółka. Tym samym ziścił się kolejny warunek zawieszający, od którego uzależnione jest zamknięcie transakcji. Jak podała spółka, spełnione zostały cztery warunki zawieszające zastrzeżone w umowie SPA. Jednocześnie nieziszczone pozostają dwa pozostałe warunki zawieszające, dotyczące zgód odpowiednich organów antymonopolowych.

Na początku listopada Allegro informował, że przejmie 100% udziałów w Mall Group oraz WE|DO CZ od sprzedających je akcjonariuszy PPF, EC Investments i Rockaway Capital, za łączną kwotę 881 mln euro, opartą na wycenie firmy na poziomie 925 mln euro skorygowanej o dług i pozycje o charakterze dłużnym w wysokości 44 mln euro. Cena może zostać podniesiona o nie więcej niż 50 mln euro na podstawie realizacji określonych celów krótkoterminowych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen akcje | kurs wp | kurs euro prognozy | tms brokers | kurs franka w kantorach | dax notowanie | asseco akcje |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here