Naga MarketsPoranny komentarz makroZ jednej strony środowy kalendarz makroekonomiczny należy do niezwykle spokojnych. Z drugiej, na dzisiaj zaplanowane zostały spotkania Eurogroup, podczas których zapaść mają pierwsze konkretne decyzje w sprawie Grecji.


Australijski rynek nieruchomości

W nocy poznaliśmy odczyty z australijskiego rynku nieruchomości dotyczące kredytów hipotecznych oraz środków inwestycyjnych przeznaczanych na ich budowę. Wyniki okazały się korzystniejsze od prognoz, australijskiej premier zapowiedział jednak chęć modyfikacji lokalnego prawa. Ma to na celu ograniczenie ilości zagranicznych inwestorów wpływających na rynek nieruchomości mieszkaniowych Australii, co wpływa na zaburzanie cen.

Środowe publikacje z USA

W trakcie europejskiej sesji nie czeka nas tak naprawdę nic interesującego. O wiele więcej działo będzie się po drugiej stronie oceanu, jednak również nie powinniśmy spodziewać się ekonomicznych fajerwerków.

O godzinie 13:00 poznamy ilość wniosków o kredyty hipoteczne, o 14:00 głos zabierze Richard Fisher z FEDu a o 16:30 opublikowana zostanie zmiana poziomu zapasów ropy. Ostatnia publikacja z Ameryki zaplanowana jest na godzinę 20:00 i dotyczy miesięcznego oświadczenia ws. budżetu.

Australijski rynek pracy

Dzisiaj w nocy rynek nieruchomości, z środy na czwartek natomiast odczyty z rynku pracy. Poznamy między innymi poziom partycypacji, zmianę zatrudnienia, stopę bezrobocia (przewiduje się wzrost o 0.1p.p. do 6.2%) oraz wielkość zatrudnienia tymczasowego.

Informacje te będą miały z pewnością bardzo duży wpływ na notowania AUD.

Eurogroup obraduje

Dzisiaj przez cały dzień ministrowie finansów wszystkich krajów strefy euro oraz prezes Europejskiego Banku Centralnego będą w trakcie kolejnych sesji spotkań obradowali odnośnie podjęcia wstępnych decyzji dotyczących Grecji.

Zarówno strona grecka jak i europejska mają zaprezentować swoje własne programy porozumienia. Ateńczycy chcą całkowitej rezygnacji z Troiki i obcięcia dotychczasowych planów reform strukturalnych. Strona europejska obiecuje natomiast pomoc jedynie wtedy kiedy dotychczasowa metodyka działania w oparciu o Troikę zostanie utrzymana (z pewnymi modyfikacjami).

Dojście do porozumienia wydaje się trudne, miejmy jednak nadzieję, że w końcu będzie miało miejsce. Niepewność oraz napięcie jest bowiem coraz bardziej widoczne na EUR.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here