Naga MarketsPo niezliczonej wystrzałów na ulicach Harare sytuacja w stolicy Zimbabwe powoli się uspokaja. 93-letni dyktator kraju, Robert Mugabe przebywa w areszcie domowym po tym, jak próbował mianować swoją żonę znaną jako Gucci Grace swoim następcą. Wojsko przejęło już pełnię władzy i szykuje się do pierwszej zmiany reżimu w najnowszej historii. 


Takie sytuacje jak ta w Zimbabwe pokazują, że choć to trudne do zaakceptowania Bitcoin jest już bezpieczną przystanią rynku walutowego. W tym kraju bez własnej waluty, ogarniętym wojskowym powstaniem, gdzie wypłaty w bankomatach ograniczone są do $20 na dzień kryptowaluty to jedyna stabilna alternatywa. Za jeden Bitcoin na giełdach w Zimbabwe płaci się teraz około $12500. Ktoś chętny na wycieczkę?

Lekko niedźwiedzie nastawienie Wall Street zostało całkowicie odmienione przez inwestorów z Azji. Dow Jones spadł wczoraj o 0,65%, co jest też największą zniżką od września. Jednak po dobrym Początku China50 oraz Nikkei225 zyskały sporo ponad 1,3%. 

Czy reforma będzie miała miejsce? 

Projekt ustawy przygotowany przez Donalda Trumpa ma zostać dziś poddany pod głosowanie w Izbie Reprezentantów. Choć oczekiwania co do tego wydarzenia są spore, to jednak reforma prawdopodobnie polegnie w Senacie. Republikanie szukają sposobu na dołączenie do ustawy możliwości rezygnacji z Obamacare.

Nowe przepisy zniosłyby kary finansowe dla Amerykanów, którzy nie wykupili ubezpieczenia zdrowotnego, co w uproszczeniu zniesie przepisy wprowadzone przez Baracka Obamę. W ten chytry sposób politycy planują zredukować negatywny efekt proponowanej przez siebie reformy podatkowej. To co wydaje się krokiem naprzód najprawdopodobniej nim nie jest, zamiast zgody możemy oczekiwać muru ze strony Senatu, który nigdy nie zaakceptuje takich przepisów.

Wall Street niezmiennie myśli o redukcji podatku CIT, który zdecydowanie polepszyłby sytuację przedsiębiorstw notowanych na NYSE czy NASDAQ. Indeks stu największych spółek tego drugiego notuje kolejne wzrosty:

Bitcoin powraca z tarczą

W ciągu ostatnich 24 godzin wartość wszystkich kryptowalut pozostających w obiegu wzrosła o oszałamiające $5 mld, a cały kryptorynek wart jest teraz $220 mld. Kapitalizacja BTC wzrosła o $8,2 mld, a on sam powrócił powyżej poziomu $7000.

Wypróbuj handel Bitcoin Cash w eToro

Po doniesieniach o SegWit2x niektórzy sądzili, że BCH może zastąpić BTC. Jednak na rynku tego pierwszego jest zdecydowanie mniej kupujących, którzy nie są w stanie popchnąć ceny dostatecznie silnie by zainteresować BCH innych. Wykres BTCUSD powoli zbliża się do istotnego poziomu oporu i nie ukrywam, że mam nadzieję na jego pokonanie:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHSBC: Podnosimy rekomendację dla Peako do „kupuj”
Następny artykułSalesforce skazany na dalszy wzrost?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here