Naga MarketsWraz z prośbą o analizę techniczną pojawiło się pytanie, czy warto zakupić akcje Wawel na krótki okres czasu. Gra krótkoterminowa najlepiej się sprawdza podczas trendu wzrostowego, kiedy dochodzi do zakupu na początku wzrostów zaraz po kończącej się lokalnej korekcie. W trendzie wzrostowym Swingi wzrostowe są o wiele dłuższe od korekt i dlatego w krótkim czasie dają zarobić ponad 10-15%. Krótkoterminowe zagranie w trendzie bocznym również jest dopuszczalne, ale przy zachowaniu szczególnych warunków.

Żeby odpowiedzieć na postawione pytanie musimy na samym początku ustalić panujące trendy na wykresie spółki. 0923-wwl-tygNajprawdopodobniej pomysł “krótkiego” zagrania wziął się z bliskości wykresu do linii /2/. Linia jest poprowadzona od najniższego dołka i oparta o najbardziej wysunięty na prawo wierzchołek – stąd wydawać by się mogło, że jesteśmy bliscy kolejnego odbicie się od linii trendu. Bardziej mi bliska jest linia /1/ ponieważ wychodzi na to, że w miejscu /3/ doszło do jej retestu i tym samym powstał nam podwójny szczyt. Po tym fakcie cena uległa korekcie, co zobaczymy poniżej na wykresie dziennym.


Panujące trendy:

  • długoterminowy – wzrostowy,
  • średnioterminowy – boczny (dopiero początek),
  • krótkoterminowy – spadkowy

0923-wwl-d

Brak sekwencji wyższych szczytów i dołków to znak zmianę trendu na boczny. Po osiągnięciu oporu wynikającego z najwyższego szczytu cena uległa szybkiej korekcie, podczas której powstała luka cenowa i formacja kontynuacji trendu – trójkąt symetryczny. On również stanowi swego rodzaju opór.

Czy cena wzrośnie? Trend boczny jeszcze się nie wyklarował, dlatego też ciężko przewidywać miejsce odbicia (z powyższego wykresu zawsze może się rozpocząć trend spadkowy. Dopiero dwa lub trzy dołki na podobnym lub równym poziomie dadzą nam wsparcie konsolidacji). Czy kupić akcje? Osobiście bym odpuścił.*


* – pamiętaj, że powyższy wpis jest tylko i wyłącznie moją subiektywną oceną.


banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here